Do Chorvatska letecky


ubytování Chorvatsko

Přestože většina Čechů jezdí do Chorvatska autem právě proto, že se tam nemusí letět, je hodně lidí, kteří lety upřednostňují. Má to několik výhod. Nemusíte trávit 9 a více hodin v autě (a zácpách) a je to také jediná možnost (kromě zdlouhavějšího vlaku a autobusu), jak se do Chorvatska dostat v případě, že žádný vůz nevlastníte.

Z Prahy se letadlem dostanete na různá místa na pobřeží Jaderského moře. Mezi oblíbené destinace, kam letí přímá linka bez přestupu, patří Split, Dubrovník a Záhřeb.

Přímé linky z Prahy – doby letu a orientační ceny

Do Splitu i do Zábřehu poletíte 1 hodinu a 30 minut, do Dubrovníku o 10 minut déle.

Split

Ceny letenek se liší podle toho, kdy chcete na dovolenou vyrazit. Například do Splitu se můžete nyní v sezóně dostat za cenu, která začíná na částce okolo 6 500 Kč – zpáteční let za jednu osobu. Chcete-li letět do Dubrovníku, zpáteční letenku pro jednu osobu seženete už za 5 500 Kč. Zpáteční letenka do hlavního města Chorvatska Záhřebu stojí od 4 300 Kč. Samozřejmě se ve všech případech bavíme o ekonomické třídě.

S přestupem do Zadaru a Puly

Do Zadaru se dostanete s přestupem v Mnichově. Cesta bude trvat déle jak 3 hodiny a zaplatíte za ni od 8 000 Kč výš. Pula na istrijském poloostrově je sice jednou z nejbližších velice oblíbených destinací, ale přímá linka z Prahy tam zavedena není. Museli byste letět přes Curych nebo Frankfurt nad Mohanem a počítejte s tím, že vám cesta zabere 5 hodin a výše. Nejnižší ceny se přitom pohybují okolo 8 000 Kč.

Pula

Několik dobrých rad

Sledujte ceny letenek každý den, často kolísají a vy tak můžete přijít na velmi výhodnou cenu. Nejdražší je samozřejmě sezóna, a to i v oblasti ceny letenek. Vůbec nejvyšší ceny mají společnosti nastaveny na začátek srpna. Cenový rozdíl také můžete pozorovat v závislosti na dnu v týdnu, ve který poletíte. Pamatujte si, že nejhorší jsou soboty a zkuste se jim proto vyvarovat.

ČTĚTĚ:   Jaká je cesta do Chorvatska přes Maďarsko?

Skvělé je, že toho s sebou v létě do Chorvatska moc nepotřebujete. Je léto, teplo a hlavně všechno, co si s sebou nevezmete, můžete v Chorvatsku skoro za ty samé peníze jako u nás v Čechách koupit. Sbalíte-li si jen zavazadlo malých rozměrů, které si s sebou budete moci vzít na palubu, ušetříte peníze, ale i čas s odbavováním.

Do Chorvatska letecky
5 (100%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2018, Kategorie : Chorvatsko