Do Chorvatska na podzim? Přinášíme důvody, proč ano!


ubytování Chorvatsko

Přemýšlíte nad cestou do Chorvatska na podzim, ale nejste si jistí, jestli je to dobrý nápad? My víme, že je! A přinášíme vám hlavní důvody, proč tomu tak je.

Do Chorvatska většina z nás jezdí v sezóně, lehce před ní, nebo lehce po ní. Ale on i takový listopad má něco do sebe. Tahle dovolená vám přinese jiné zážitky, než na které jste možná zvyklí, rozhodně ne však horší. Pokud budete mít trošku štěstí na počasí, tohle jsou ty hlavní výhody cestování k Jadranu na podzim.

  1. Méně lidí

Ano, letos bylo méně lidí všude i v sezóně, ale když není pandemie, je v Chorvatsku na podzim o poznání větší volnost ve městech, vesničkách i národních parcích. Pro toho, kdo má rád klid, je tohle jeden z nejdůležitějších důvodů, proč k moři všeobecně jezdit mimo sezónu.

Například pokud se vydáte v červenci k Plitvickým jezerům, pomalu se s lidmi ani na dřevěné chodníčky, které tudy vedou, nevejdete. Mnohdy tak spíše než na krásu jezer, hledíte na to, abyste do nich nespadli! Také prohlídky měst jsou v davu vyčerpávající. Zatímco byste si chtěli projít město svým tempem, musíte se přizpůsobovat tempu kolemjdoucích.

Chorvatsko_moře

  1. Otužilci se vykoupou

Je-li cílem vaší dovolené opalování a koupání v moři, bude pro vás podzimní dovolená zklamáním. Jestli ale máte rádi výzvy a nevadí vám lehce studená voda, můžete se i v listopadu vykoupat. Obecně čím jižněji se vydáte, voda bude teplejší. Takže i v listopadu si plavky rozhodně přibalte s sebou.

  1. Lety, ubytování i turistické atrakce jsou levnější

Je to tak, vstupné do národních parků, na hrady i jiné turistické atrakce jsou mimo sezónu o poznání lacinější. Také lety bývají levnější a ubytování jakbysmet. Díky tomu můžete ušetřit peníze a utratit je za něco, co byste si třeba jinak dovolit nemohli. Co takhle opravdu luxusní restaurace nebo organizovaný výlet na místo, o kterém jste už dlouho snili?

ČTĚTĚ:   Město tenisu a turistického ruchu - Umag

Plitvice

  1. Můžete být víc flexibilní

Díky tomu, že ubytovací kapacity jsou mimo sezónu po celém Chorvatsku nenaplněné, můžete procestovat více míst a rozhodovat se třeba ze dne na den. Není tady potřeba mít ubytování rezervované několik týdnů dopředu a všude vás rádi ubytují, když se jim ozvete. A když budete chtít někde zůstat déle? Ani to většinou není problém. Šance na to, že budou mít místo, je mnohonásobně vyšší než v sezóně, kdy je většina termínů už měsíce předem dávno rezervovaných.

  1. Lépe poznáte místní

Když někam jako turista přijedete v listopadu, budete zajímaví, protože vás tam bude jen pár. To vám dá větší šanci bavit se s místními lidmi a poznat, jaký je jejich život v zemi po zbytek roku. Zatímco se v sezóně musí místní hodně otáčet, na podzim je volněji a mají více času se s vámi pobavit.

  1. Ochutnáte podzimní plody

Na podzim je i tady sklizeň v plném proudu. Na trzích najdete zajímavé sezónních plody, jako jsou fíky či granátová jablka. Podzim je také vinařskou sezónou a vy se tak můžete těšit na ochutnávky lahodných produktů z hroznů, především samozřejmě vína! Po celém Chorvatsku se také konají speciální slavnosti a festivaly sklizně.

víno

A jaké jsou nevýhody Chorvatska na podzim? Můžete mít špatné počasí a pokud se vydáte do malých vesniček, mohou vám připadat hodně osamělé a smutné. Ale to je asi tak všechno. Podzim v Chorvatsku si rozhodně užijete!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2020, Kategorie : Chorvatsko