Do Chorvatska v budoucnu pravděpodobně bez očkování!


ubytování Chorvatsko

Cestování v době pandemie není žádný med. Nyní se vakcíny šíří po celém světě a mnoho lidí zajímá, jaké budou podmínky pro cestování v roce 2021 a dál v budoucnosti. Některé země k problému přistupují hodně přísně, jiné se snaží turistům cestování co nejvíce zpříjemnit. Jak je na tom Chorvatsko?

Oficiální rozhodní Evropské Unie a národních vlád členských států o podmínkách cestování v budoucnu ještě sice nepadlo, Chorvatsko ale téměř jistě nebude po turistech požadovat, aby byli proti koronaviru očkováni. Co bude potřeba, bude ale aktuální negativní PCR test, kterým se budou muset prokázat.

Očkování jako cestovní pas?

S problémem očkování turistů jako první země v EU přišlo Řecko, které už má vlastní standardizované osvědčení prokazující, že je jednotlivec proti viru očkován. Řecký premiér uvedl, že přestože nechtějí zavést povinné očkování, měli by mít ti, kteří očkováni byli, možnost cestovat svobodně. Izraelci pro změnu pracují na tom, aby bylo očkováno co nejvíce zaměstnanců z oblasti cestovního ruchu ve snaze poskytnout turistům co největší bezpečí. Zda budou požadovat očkování i po nich ještě není jisté.

Podle výkonné ředitelky Světové rady pro cestovní ruch (WTTC) Glorie Guevarry by vakcína neměla sloužit jako cestovní pas. K tématu řekla: „ Pokud půjdeme touto cestou, znamenalo by to diskriminaci a turismus toto dělat nemůže.“ Zákaz vstupu na jiná území nenaočkovaných osob by podle ní omezil cestování celé generace, které budou očkovány jako poslední. Děti a mladí lidé představují ohromné množství turistů, kteří by nemohli cestovat se svou třeba už naočkovanou rodinou.

Současná situace v Chorvatsku

Chorvatsko je na tom, co se týče pandemie, oproti jiným evropským zemím velmi dobře. Budoucí cestovní ruch v této zemi je rozhodně něco, co si můžeme už nyní dovolit. Chorvatsko se nicméně stejně jako jiné země obává další vlny pandemie, a proto omezují „zbytečné“ cestování ze zemí, kde se šíří nový kmen viru, jako je Velká Británie a Jižní Afrika. Ti, kteří z této země přijedou, se musí prokázat negativním testem a projít 14denní karanténou. Povinné očkování pro turisty v budoucnu z jakékoliv země zatím odmítají.

ČTĚTĚ:   Ruskamen u Omiše

Brzy bude představena nová bezpečnostní značka

V současné době se pracuje na nové národní bezpečnostní značce pod názvem „Bezpečný pobyt v Chorvatsku“, kterou získají ubytovací zařízení, restaurace a jiné segmenty cestovního ruchu v zemi. Cílem je to, aby se turisté necítili ohroženi. Majitelé této značky budou muset provádět všechny činnosti v souladu s protokoly WTTC a zároveň obdrží podrobné pokyny pro to, co se bude dít v oblasti cestovního ruchu. Měla by být představena během několika týdnů v marketingových sděleních na domácím i zahraničním trhu.


levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

13 Responses to Do Chorvatska v budoucnu pravděpodobně bez očkování!

 1. Denisa Zimová

  Tak to jsem zvědavá jak to nakonec bude. Dělat PCR testy pro čtyřčlennou rodinu není levná záležitost…

 2. Tomáš Daňo

  Denisa Zimová A při návratu do ČR znovu.

 3. Libuše Zarembová

  Kdoví co bude do léta, možná bude stačit antigenni,

 4. Alena Geršlová

  Hlavně ať je již kloktací a neinvazivní, nějak vázne jeho používání

 5. Jaňulka Urban

  To je Teda blbé, jelikož nás je 5, tak testy určitě platit nebudeme a očkování odmítáme, tzn. Že Chorvatsko již možná nenavstivime za těchto podmínek.
  Myslím si, že to nebude tak žhavé, jelikož takto smýšlí spousta Čechů a Chorvatsko je závislé na českých turistech, takže nezbývá než doufat, že tak daleko to nezajde✊

 6. Milan Budín

  Pokud bude potřeba PCR test tam i zpět,, pro mnoho lidí a zejména rodin to bude limitující a prostě tam nepojedou

 7. Zdeněk Müller

  Nikdo neví co bude za týden, natož za 3 měsíce. Tak bych se zatím nevzrušoval.

 8. Rudys Junior

  Až pochopia o koľko turistov prídu tak nebudú vyžadovať ani testy a ani očkovanie

 9. Vlasta Němec

  Milan Budín v tom případě nikam nejedu to je 2×4 a cena někde kolem 1500kč

 10. Gabi Trnčák

  Jaňulka Urban Jak znám Sloviniu ,Kacin Vám dolů transit bez testu nebo očkování neumožní. Ale to je vše ve hvězdách,co bude

 11. Monika Prokopová

  Nadia Schneider Vidím to stejně ☺

 12. Jana Merzová

  Monika Prokopová oni ale stejně asi budou chtít test. Očkování je nebude zajímat…

 13. Monika Prokopová

  Jana Merzová Uvidíme… Při cenách testů by to hodně rodin vzdalo…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2021, Kategorie : Chorvatsko