Do Chorvatska za českým pivem


ubytování Chorvatsko

Mnoho lidí volí dovolenou v Chorvatsku a osvěžit se tam může mnoha druhy piv, kdy samozřejmě zde najdete i dovážená piva ze všech koutů světa, včetně České republiky, ale najdete zde i pivovar chorvatský, který byl založen Čechy – „Staročeško pivo“

levné Chorvatsko, Dalmácie, TrstenikMnoho Čechů se od 19. století usídlilo v Chorvatsku v okolí lázeňškého města Daruvar, a proto není překvapením, že si zdejší česká komunita vypracovala vlastní zázemí v podobě škol a knihoven, ale i pivovaru, kde vařili pivo takové, jaké ho pili ve své rodné zemi. Pivovar zde stojí dodnes a jeho pivo se v Chorvatsku stává čím dál populárnější.

V Daruvaru tak máte možnost ochutnat hned několik druhů piva. V Chorvatsku jsou (nejspíš díky počasí) ochucená piva v současnosti ještě populárnější než u nás a tak ani tento chorvatsko-český pivovar nemohl zaostávat a začal vařitRadler s citronovou příchutí. Světlé pivo je zde namícháno s citrusovým džusem v poměru 40:60.. Také zde naleznete kromě tradičního Světlého ležáku také jantarový speciál, což je ležák, při jehož výrobě se používají čtyři druhy sladu, které mu dodávají jantarově rudou barvu.  Sortiment tohoto pivovaru uzavírá zimní speciál s 6,3% alkoholu.

Zdroj: milujipivo.cz

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Památečný Rab
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2012, Kategorie : Chorvatsko