Dobrá zpráva pro cyklisty: Chystá se nová stezka z Rovinje


ubytování Chorvatsko

Kromě toho, že vám pravidelně přinášíme tipy na krásná a zajímavá místa Chorvatska, máme pro vás tu a tam také novinky, které by vás mohli zajímat. A s jednou takovou novinkou jsme tu zas! Pokud jste si oblíbili město Rovinj, už možná příští sezónu budete moci využít novou stezku, která zde bude postavena na místě nefungující železnice!

Město Rovinj se stane ještě atraktivnější!

Železnice mezi městy Kanafar a Rovinj by se brzy měla změnit na cyklostezku a cestu pro pěší. Bude propojovat pobřeží a vnitrozemí a mimo jiné také nabídne návštěvníkům nové moderní turistická zařízení. Zároveň díky ní bude odlehčen provoz na silnicích v okolí od cyklistů.

Jedná se o starou nefunkční trať dlouhou 22 kilometrů, která se už dlouhou dobu nijak nevyužívá. Je opuštěná a zpustošená. Přestavba železnice by výrazně zrevitalizovala oblast, což je důležité pro místní obyvatele i pro turisty. Počítá se s tím, že by byla zachována původní trasa, aby zcela nezanikla historie trati. Nově vzniklá cyklostezka a stezka pro pěší by byla využívaná pro sport a rekreaci a měla i kulturní a dopravní důležitost. Kromě jiného by také znovu spojila vesnice a osady ležící podél původní trati.

Co vše na stezce bude?

Jedná se o běh na dlouhou trať, takže se musí celý projekt rozfázovat a budovat postupně. Nejprve se počítá s úklidem železnice, což jsou práce, na kterých se již pomalu začalo.

Železnice vedla přes rokle a bylo na ní několik mostů, které čekají opravy. Na nové stezce bude stojan na kola a elektrická nabíjecí stanice pro elektrokola. Navíc tam přibudou nové rozhledny, parkoviště a sochy.

Konkrétní termín dokončení výstavby ještě není stanoven. Uvažuje se o příští sezóně, kdy by mohla být stezka otevřena pro chodce.

ČTĚTĚ:   Pula - Istrie

 

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2020, Kategorie : Chorvatsko