Dobrodružství v Chorvatsku: tady se nudit nebudete


ubytování Chorvatsko

Rádi byste jeli k moři, ale nechcete se jen povalovat na pláži u hotelu? Chtěli byste zažít i trochu dobrodružství, ale nevíte kam vyrazit? Jednou z nejlepších zemí pro dobrodružné povahy je Chorvatsko. I když je proslulé svým azurovým pobřežím a historickými městy, je také skrytým klenotem dobrodruhů, kteří hledají únik do světa adrenalinu. Co všechno tato oblíbená letní destinace nabízí a proč by sem milovníci dobrodružství měli zavítat?

Rozmanité krajiny a krásná příroda

Chorvatsko je půvabné především proto, že nabízí rozmanitý terén. A to od majestátních vrcholů Dinárských Alp až po kouzelné pobřeží Jaderského moře. Vnitrozemí dominují zelené lesy a zvlněné kopce, můžete tu obdivovat osvěžující vodopády a pobřeží vám odhalí divoké útesy a skryté zátoky tyrkysového moře. Půvab Chorvatska spočívá v jeho nedotčené přírodě, která vybízí k objevování. V národních parcích, a že je jich tu hodně, najdete nejkrásnější místa chorvatské přírody, která stojí za to prozkoumat.

Velebit

Ráj pro cyklisty i pěší turisty

Díky různorodé krajině nabízí Chorvatsko turistické trasy pro každého. Od mírných pobřežních procházek, až po náročné horské treky. Stačí si jen vybrat, obout pořádné boty a vyrazit. Každý, kdo rád jezdí na kole, bývá z chorvatských podmínek nadšený. Jedná se o vzrušující způsob, jak poznat místní krajinu, malebné zapadlé vesničky i nádherné pobřežní cesty. Stejně jako turistických stezek, tak i těch cyklistických je v Chorvatsku nepřeberné množství. Své si tu užijí ti, kteří vyhledávají výzvy v podobě dramatických cest v horách, i ti, kteří dávají přednost mírným projížďkám v lehce zvlněné krajině nebo podél pobřeží.

Dobrodružství na řece, na skalách i v jeskyních

Kajaky, rafty, kánoe – to vše můžete vyzkoušet na divokých i mírnějších řekách Chorvatska. Vzrušující zážitky na vodě uspokojí adrenalinové nadšence a krásné řeky nabídnou pohled do nádherné krajiny pro ty, kteří hledají klidnější spojení s přírodou. Těm, kteří touží po adrenalinu ve výškách, nabízí Chorvatsko prvotřídní místa pro lezení po skalách. Mezi nejkrásnější patří skály v národním parku Paklenica a krápníkové jeskyně, jako je například Modrič ve vesnici Rovanjska asi 55 km od Pakoštane.

ČTĚTĚ:   Milna na ostrově Brač

Dobrodružství spojené s mořem

Plavby, šnorchlování, potápění a vodní sporty. To je bezkonkurenčně největším magnetem chorvatského pobřeží. Aktivity spojené s mořem do Chorvatska každoročně přiláká tisíce turistů z vnitrozemských zemí ale i států, které moře mají. Jaderské moře a chorvatské pobřeží patří totiž mezi to nejkrásnější, jaké v Evropě najdeme. Je tady více než tisíc ostrovů, které vybízí k objevování cestou, kterou si zvolíte. Podmořský svět u pobřeží, to je plejáda barev, tvarů, rostlin i živočichů, které vás okouzlí. Rozhodně doporučujeme okružní plavby nebo pronájem jachty. Teprve díky plavbě budete moci objevit skryté zátoky, odlehlé přírodní pláže i starobylá pobřežní městečka. Tyto pohledy jsou neopakovatelné.

Přidejte si k tomu všemu dobrosrdečné lidi, vynikající jídlo, spoustu možností dostupného ubytování a jedny z nejpůsobivějších západů slunce a máte dokonalé místo nejen pro dobrodruhy.

Dobrodružství v Chorvatsku: tady se nudit nebudete
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2024, Kategorie : Chorvatsko