Dovolená v Dubrovníku. Kam za nejlepšími plážemi


ubytování Chorvatsko

Dubrovník je jedno z nejkrásnějších a zároveň nejnavštěvovanějších měst v Chorvatsku. A aby také ne! Jeho staré jádro, které najdete na seznamu UNESCO láká romantické duše i milovníky historie. Obepínají ho majestátní hradby, do kterých se opírají mořské vlny průzračně čistého Jaderského moře. Byla by velká škoda, kdybyste ani jedinkrát toto město nenavštívili, pokud se Chorvatsko pravidelně vyskytuje na vašem seznamu „Kam na dovolenou“.

Procházky po městě, vysedávání v kavárnách, luxusní večeře, drinky v barech – to vše je v Dubrovníku náramně příjemným zpestřením. Jste ale u moře, takže je jasné, co bude přes den v parném létě prioritou číslo jedna: PLÁŽE! Přinášíme seznam těch, které se nachází v okolí města, i trochu dál a které rozhodně stojí za návštěvu!

Banje

Městská pláž Banje pro rychlé osvěžení

Jedná se o nejznámější městskou pláž v Dubrovníku, kterou najdete jen kousek od historického jádra. Je ideální pro rychlé osvěžení a únik z rozpálených ulic. Výhled tu budete mít na historické hradby a ostrov Lokrum. Pokud byste tady chtěli strávit více času, najdete tu restauraci, kavárnu a máte možnost vyzkoušet si různé vodní sporty.

Půl hodiny z města na pláž Sv. Jakova

Výhled na město i ostrov Lokrum budete mít i z oblázkové pláže sv. Jakov, která leží asi tak půl hodiny chůze od starého města. Vede k ní dolů přes 150 schodů, ale stojí to za to. Jsou zde kavárny i slunečníky k pronájmu, takže tu klidně můžete strávit celý den. Svůj název dostala po kostele sv. Jakuba, který se nachází přímo nad ní.

Kdysi pláž pro boháče, dnes pro každého: Kupari

Kdysi pláž pro bohatou smetánku, která si užívala luxus v hotelech přímo nad ní. Dnes písečná pláž obklopená opuštěnými budovy včetně vily prezidenta Tita, která však ze svého kouzla nic neztratila. Můžete si tu půjčit slunečníky i lehátka a občerstvit se v nedaleké kavárně.

ČTĚTĚ:   Vlakem do Rijeky: tipy na nezapomenutelnou dovolenou

Danče

Skalnatá pláž Danče ideální pro skokany

tahle pláž není pro líné plážové povaleče, ale pro ty, kdo mají rádi pořádné skoky do vody. Pláž Danče najdete nedaleko od historického města a vyznačuje se vysokými skalami, z nichž některé mají až 30 metrů. To z nich dělá ideální místo pro milovníky skoků do vody. Pro ostatní je tu vstup mpžný po skaliskách, která vedou do moře pozvolna. Je tu pěkná hloubka a moře je chladnější, takže se připravte na pořádné osvěžení.

Když se chcete vyhnout davům, jeďte na pláž Pasjača

Na tuhle oblázkovou pláž pěšky nedojdete, nachází se totiž v kraji zvaném Konavle, asi 30 km od Dubrovníku. Že ale nebudete litovat, na to můžete vzít jed! Na pláž se dostanete po strmých schodech a je to tu prostě ideální pro romantiky nebo skupinky, kteří nevyžadují pozornost a přítomnost jiných turistů. Rozhodně MUST HAVE VISIT!

Mrtvo more, Lokrum

Zajímavostí je také jezerní kotlina vyplněná mořskou vodou na ostrově Lokrum. Jmenuje se Mrtvo more a je to skvělé místo pro děti, protože hloubka je zde opravdu malá – okolo 10 metrů max. A naším posledním tipem je pláž Šunj na ostrově Lopud. Po příjezdu na ostrov k ní budete muset dojít, ale stojí za to. Je tvořena pískem a okolí je nádherné.

 

levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2019, Kategorie : Chorvatsko