Dubrovník je nejlepším letoviskem pro podzimní dovolenou


ubytování Chorvatsko

Britský list The Guardian ve svém internetovém vydání nedávno zařadil Dubrovník mezi deset nejlepších destinací pro dovolenou v září, tj. v prvních dnech posezóny; Dubrovník se dostal na čtvrté místo. Před ním jsou Sardinie v Itálii, Andalusie ve Španělsku a Kypr, za ním jsou Kanárské ostrovy, egyptské městečko Dahab, Kas v Turecku, Saint Tropez, Rhodos a Ile de Re ve Francii.

Novinářka Nicola Iseard zdůrazňuje, že je nejlepší navštívit Dubrovník na podzim. Člověk se vyhne letním vedrům a velkým návalům turistů, kvůli nimž je těžké sehnat volné ubytování, jehož ceny jsou na podzim mnohem výhodnější. Uvádí, že jsou zářijové teploty moře a vzduchu velmi příjemné a ve městě vládne uvolněná atmosféra. Doporučuje výlet na nedaleký ostrůvek Lopud, kde nejezdí automobily, a koupání na zdejších plážích, mezi nimiž zvlášť vyzdvihuje pláž Šunj.

«Podzim v Dubrovníku vám poskytne to nejlepší: ceny padají, nejsou tam návaly a ještě je dost teplo na koupání», uzavřela novinářka.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Crikvenica – perla pobřežního Kvarneru

One Response to Dubrovník je nejlepším letoviskem pro podzimní dovolenou

  1. Do půlky září s chorvatskem není žádný problém, i na istrii je pořád dost teplo. A ceny ubytování jsou opravdu oproti sezóně hodně lákavé. My jsme byli na ostrově hvar a bylo to tam super, určitě doporučujeme

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko