Důvody, proč je květen nejlepší doba na návštěvu Plitvických jezer


ubytování Chorvatsko

V květnu může být moře ještě pro někoho studené, je to však jeden z nejlepších měsíců, kdy se vydat po stopách úžasné chorvatské přírody do národních parků. Jeden z nejkrásnějších národních parků na světě a nejnavštěvovanější v Chorvatsku je NP Plitvická jezera a věřte, že v sezóně tu bývá opravdu plno. Pokud se sem ale vydáte v květnu, budete okouzleni krásou této jedinečné přírody.

Ani květen 2021 nebude výjimkou. Národní park Plitvická jezera bude v květnu otevřen a s plnou náručí bude vítat turisty. A navíc má pro ně několik příjemných bonusů!

Plitvická jezera jsou v plném květu

Plitvická jezera jsou kouzelná v každém ročním období. Snové prostředí dokáží vytvořit stejně tak v létě, jako v zimě. Na podzim se zahalí do neuvěřitelného množství barev a na jaře můžete sledovat jejich znovuzrození do sytých zelených a modrých odstínů. Není proto vůbec divu, že se jedná o jeden z nejpopulárnějších světových národních parků

V květnu jsou jezera v plném květu, najdete tu výše zmíněný klid a také pohodové počasí – ani vedro, ani mráz. 

Květen 2021 se nese v duchu slev

Turisty může v květnu do národního parku lákat také velmi příjemná cena vstupného. Park snížil své ceny už v dubnu a potvrdil, že zůstanou stejně nízké také po celý květen. Lístek pro dospělého tak bude stát 80 kun namísto 180 kun, které se v tomto období platí běžně. Studenti zaplatí 50 kun místo 110 kun a děti od 7 do 18 let dají za lístek jen 35 kun místo původních 50 kun

Chcete jezera navštívit? 

Pokud toužíte Plitvická jezera navštívit, vždy se nejdříve podívejte na jejich oficiální stránku np-plitvicka-jezera.hr, kde najdete informace o aktuálním dění a případných uzavřených oblastech. Na stránkách také můžete zakoupit vstupenky online, stáhnout si mobilní aplikaci, podívat se na video stream přímo z jezer a zjistit, které restaurace a kavárny v oblasti jsou aktuálně otevřené.

ČTĚTĚ:   Velikonoce v Chorvatsku: působivá procesí, velké ohně a spoustu vína!

levné apartmány Plitvice
Ubytování poblíž Plitvic

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2021, Kategorie : Chorvatsko