Fish piknik: plavba spojená s rybím obědem


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je ideální země, kde si můžete užít výlety lodí. Tak krásné členité pobřeží s neuvěřitelně čistou vodou jako má Jadranské moře, nenajdete snad v žádném evropském státě. Chorvati to samozřejmě moc dobře vědí a jsou připraveni na turisty toužící po nezapomenutelných zážitcích. Téměř v každém letovisku si můžete půjčit skútr nebo člun a vydat se na průzkum pobřeží nebo malých ostrovů.

Kromě toho se vám zde nabízí možnost přidat se k organizovanému výletu lodí, která většinou vyplouvá z pobřeží na ostrov, nebo jste-li na ostrově, tak z ostrova na jiný ostrov. Takové většinou krátké plavby mohou být příjemným zpestřením vaší letní dovolené. V Chorvatsku však můžete zažít ještě jeden druh výletu, který rozhodně bude patřit ty zážitky, které jen tak nezapomenete. A to proto, že se jedná o více pozitivních vjemů najednou. Říká vám něco tzv. fish piknik?

Zveme vás na jachtu

Výlet spojený s ochutnávkou ryb

Fish piknik můžete zažít všude v Chorvatsku a není problém si v každém větším letovisku vybrat. Zvolte si místo a ostrov, který neznáte. Pro docílení větší romantiky je příjemnější vypravit se v rámci tohoto výletu na menší a méně obydlený ostrov. Budete mít dostatek času na to, prohlédnout si ty nejzajímavější místa ostrova, ať už se jedná o historické městečko nebo třeba opuštěný klášter. Loď vás samozřejmě vezme na ty lokality, kde je pláž a možnost příjemného koupání. I na to budete mít času dost a dost.

ryba

Co je však nejlepší na tomto druhu výletu, je čas oběda. Jak z názvu vyplývá, jedná se o výlet, jehož součástí je konzumace čerstvě připravených ryb, což možná pro místní obyvatele nepředstavuje nic exkluzivního, ale pro nás Čechy je to skvělý zážitek. A hlavně kdo má ryby rád, v Chorvatsku se bude olizovat. A o to víc, když mu je kuchaři připraví přímo na lodi.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Neptun - překrasny hotel

Užívejte dne zatímco se v kuchyni vaří a griluje

Skvělým tipem může být například fish piknik, na který vás vezme loď z města Baška voda na ostrov Brač. Samotná plavba trvá přibližně hodinu, během které se seznámíte s kapitánem, ostatními výletníky a můžete v poklidu sledovat kterak se pobřeží za vámi vzdaluje. Jen je lepší, pokud to jde, sednout si do stínu. Případně použít krém se silným UV faktorem. Na lodi možná spalující paprsky nebudete tolik cítit, ale přitom spálení můžete být coby dup.

Sutivan pláž

Během toho, co si budete prohlížet malebné městečko, bude se pomalu připravovat oběd z ryby. Než vám pořádně vyhládne, ještě se stihnete vykoupat a chytit bronz na přilehlé pláži. A už hurá zátky na loď, na kterou nyní trefíte i po čichu. Cítíte tu exotickou vůni grilované ryby? Tak ta čeká jenom na vás. Můžete toho snít, kolik se do vás vejde a na zapití vám bude servírované silné červené víno nebo samozřejmě nealkoholické nápoje. Výjimkou není ani ochutnávka chorvatské pálenky.

Pokud rybám neholdujete, většinou je možné zvolit si náhradní jídlo, což může být různé jiné maso nebo například čevabčiči, které Chorvati mimochodem umí také moc dobře připravit. Ale co naplat, ryba je ryba a patří k mořskému vzduchu prostě víc než mleté maso.

Skvělý celodenní nebo půldenní výlet pro všechny

V případě, že se jedná o půldenní výlet, po skvělém jídle se brzy s lodí zase vyplouvá zpět. Jedná-li se o celodenní výlet, zpravidla bývá prodloužen jen o delší možnost koupání a pobytu na ostrově.

Kromě výletu na ostrov Brač samozřejmě nabídku na fish pikniky najdete po celém pobřeží. Krásný může být výlet s neomezenou konzumací ryb z letoviska Zaostrog na ostrov Korčula nebo na ostrov Hvar. Orientační ceny se pohybují okolo 200 kun na osobu a pro děti to zpravidla bývá částka o polovinu nižší.

ČTĚTĚ:   Změny pro turisty po vstupu Chorvatska do EU

Ať už si pro pobyt v Chorvatsku najdete jakékoliv letovisko, jsme si jisti, že někde ve vašem okolí jistě narazíte na možnost fish pikniku. Nenechte si tuto příležitost ujít a užijte si jeden den s rodinou v prostředí, kde o vás bude báječně postaráno. Tyto výlety jsou vhodné jak pro přátele, tak pro rodiny s dětmi i starší páry.

 

levné apartmány Zaostrog
Ubytování v Zaostrogu

Ohodnoťte

2 Responses to Fish piknik: plavba spojená s rybím obědem

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2017, Kategorie : Chorvatsko