Google Street View ve Splitu, Dubrovníku a Šibeniku


ubytování Chorvatsko

Google před dvěma měsíci oznámil, že začne sbírat fotky Chorvatska s cílem zlepšit Google Mapy pro službu Street View. V těchto dnech Google auta a motorky začali tedy fotit místa po celém Chorvatsku. Google zahájil snímání v historickém centru Dubrovníku, Splitu a Šibeniku. Aplikace Street View umožňuje uživatelům prohlížet si na svém počítači panoramatické snímky ulic měst a krajiny, navštívit nejzajímavější historické památky a z pohodlí domova virtuálně cestovat po celém světě.
Google street view
V Šibeniku je zejména zajímavé, že Googlu ke snímání starého města použije speciální tříkolku, která je řízena jedním člověkem. Tříkolka bude v provozu pouze během dne, při stínu nebo když bude zataženo.
Auta Googlu v současné době jezdí také v ulicích města Split a shromažďují fotomateriál který umožní zobrazit v ulicích města a detaily z pohledu chodce.
Cílem této akce je pro uživatele map Google poskytnout nejlepší obraz chorvatský měst a památek, které budou pak přístupné pouze jedním kliknutím myši lidem po celém světě a umožní je tak uvidět v celé své kráse a přilákat na návštěvu Chorvatska.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Výstava suvenýrů v Opatiji a muzeum neandertálců v Krapině
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko