Gradac: Srdcovka na Makarské!


ubytování Chorvatsko

 

Makarská riviéra je kouzelné místo, kterému spousta českých turistů totálně propadlo. Pro mnohé je srdcovou záležitostí právě letovisko Gradac. Mimo sezónu to tu celkem zeje prázdnotou, ale v květnu se už město na pobřeží pomalu chystá na své první návštěvníky. Budete patřit mezi ně? Pokud o tom uvažujete, těchto několik hlavních důvodů, proč sem lidé jezdí, vás přesvědčí o tom, že je to správná volba!

Lidé sem míří za krásnými plážemi

Když chcete do Gradace, musíte projet téměř celou Makarskou riviéru. Letovisko se totiž nachází až na jeho samém konci. Centrum města leží na malém poloostrově, na jehož obou koncích začínají krásné pláže. Najdete tu jednu z těch, které jsou na Makarské riviéře považovány za nejkrásnější – Gornja Vala.

Za návštěvu stojí všechny pláže, které jsou tady tvořeny oblázky a vyznačují se pozvolným vstupem do moře. Jsou lemované borovicemi a na východní straně palmami. Tam se také nachází příjemná promenáda plná obchůdků, barů a kaváren. Byl by to hřích si tady neposedět!

Na své si na plážích přijdou i děti – jsou tu pro ně tobogány, skluzavky do vody a třeba i nafukovací banány, které se dají půjčit stejně jako vodní skútry nebo šlapadla.

Gradac je skvělé místo na procházky a výšlapy v horách

Letovisko leží na úpatí hor Rilić, a proto je to výborné místo na procházky po přírodě v horách. Přímo nad Gradcem se honosně vypíná hora Sv. Ilja (961 m. n. m.). Můžete si na ni užít přibližně dvouhodinový výšlap, po kterém budete odměněni překrásným výhledem na okolní moře.

Nedaleko od Gradce se nachází unikátních 6 krasových jezer, která jsou navzájem propojená. Najdete je pod názvem Braćinská jezera a leží necelých 10 km od Gradacu. I toto místo je turisticky velmi oblíbené, a to i díky bujné vegetaci v okolí.

ČTĚTĚ:   Do 8 let by se mělo v Chorvatsku platit eurem

Hodně turistů využívá možnost výletů lodí na vyhlášené chorvatské ostrovy

Gradac je také místo, odkud plují lodě na nedaleké ostrovy, které jsou chorvatskou pýchou. Můžete si udělat výlet třeba na ostrov Korčula. Nabízí se i možnost fishpikniku organizovanou lodí, která vyplouvá třikrát týdně v 8:30. Lodě odtud plují také na poloostrov Pelješac a poté na slunný ostrov Hvar. Také v tomto případě se můžete přidat k organizovanému výletu.

Skvělá poloha dovoluje snadno navštívit sousední Bosnu a Hercegovinu

Z letoviska Gradac mnoho turstů vyráží také k sousedům do Bosny a Hercegoviny. Největším magnetem nedaleko hranc jsou krásné vodopády Kravica nebo historická část města Mostar. Stojí tady Starý most přes řeku Neretvu, který je zapsaný na sezmanu UNESCO.

Tak co myslíte, stojí za to podniknout dalekou cestu do Gradace? Podle nás rozhodně ano. A čím déle tu zůstanete, tím uděláte lépe!

 

levné apartmány Gradac
Ubytování v Gradacu

16 Responses to Gradac: Srdcovka na Makarské!

 1. Věra Vdovicynová

  Byli jsme 2krát a super ❤️❤️❤️

 2. Vaclav Černy

  Gradac zname. 1x pobyt a super. Co je krasne tak Zivogosce Porat, nadherna dovolena, nadherny pobyt, mene lidi i v cervenci, zadne boje na plazi. Je to srdcovka.

 3. Monika Zet

  Já bych strašně ráda v červnu, ale oni nás tam zatím nechtějí, ne?

 4. Vladka Nová

  V Gradacu jsem byla vloni. Moc krásná dovolená. Ráda se tam vrátím pokud to bude možné

 5. Alena Stojaníková

  Chorvatsko má krásné pobřeží, moře…

 6. Jana Zavadilová

  Městečko i lidé skvělí, ráda se tam po letech vrátím

 7. Zuzana Machytková

  Monika Zet my taky Konec června… Věříme že pojedeme… Milujeme to tam..

 8. Mirou Amir

  To je najveća zemlja na svijetu u kojoj postoji rasizam

 9. Zdeněk Müller

  Elvir Mehić to je moje srdcovka, již 20 let. Místní už mi říkají, že nejsem turista, ale místní.

 10. Zdeněk Müller

  Elvir Mehić ne, ale myslím že vím kde má apartmán. Bydlím hned vedle v domě u Filipa Babiše.

 11. Zdeněk Müller

  Elvir Mehić svět je malý. Třeba se tam potkáme.

 12. Zdeněk Müller

  Elvir Mehić vidimo se na ljeto.

 13. Lucie Dušková

  Jezdíme do Bristu a krásnou procházkou kolem moře chodíme do Gradacu,srdcová záležitost

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2020, Kategorie : Chorvatsko