Istrie představena v časopise CNN Traveller


ubytování Chorvatsko

Prestižní světový časopis CNN Traveller nedávno svým čtenářům, kterých je skoro milion v šedesáti zemích, představil Istrii. Příběh o tomto největším chorvatském poloostrově v článku pod titulkem «Aromata Istrie» začíná již na titulní stránce listopadového tištěného vydání, na níž se objevila fotografie letoviska Rovinj v podzimních odlescích zapadajícího slunce.
Istrie


Rudolf Abraham je držitelem mnoha cen za své texty a fotografie. Láska k cestování a vzdáleným místům ho zavedla i do střední Asie a Patagonie. Chorvatsko navštěvuje několikrát ročně. Letos si přijede prohlédnout všechny chorvatské národní parky. Rudolf Abraham v září pobýval na Istrii. Již při první návštěvě ho upoutala její nezapomenutelná kouzla. Abraham čtenáři přiblížil Istrijský poloostrov jako místo s pobřežními městy, vyznačujícími se antickou krásou. V malebném vnitrozemí ho upoutala středověká městečka na vrcholcích kopců. V odlehlých zákoutích našel kostelíčky s freskami, které jsou pravými uměleckými díly. Ochutnal istrijské speciality, připravené na ohništích malých stylových hospůdek konob, ale také ve špičkově upravených a vyhlášených chorvatských restauracích. To jsou: uzená šunka pršut, sýr, těstoviny fuži, njoki, mořské plody, zvěřina, lanýže. Ochutnal i istrijské víno malvazija.

Zúčastnil se více než úspěšného sběru lanýžů s pomocí zvlášť vycvičených psů. Nezapomenutelným zážitkem pro něj byla konzumace lanýžů v obří omeletě zvané fritaja. Připravili ji místní obyvatelé na lidové slavnosti věnované lanýžům, která se koná pod názvem Subotina. «Začarovaný kruh aromat Istrie» uzavřel kapkou silné rakije biska, ochucené kapkou medu.

Časopis CNN Traveller začal vycházet v roce 1998 jako součást jednoho z nejrozpoznatelnějších světových brandů – CNN International a Time Warner group. Je známý i díky tomu, že odhaluje autentické zajímavosti a krásy. Svým špičkovým obsahem si časopis CNN Traveller získal přízeň a důvěru čtenářů, kteří se nejčastěji pod jeho vlivem rozhodnou vyrazit na dovolenou do nějaké nové turistické destinace.

ČTĚTĚ:   Chorvatské pláže jsou nadprůměrně čisté
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska