Istrie prohlášena regionem bez Coronaviru! Co za tím stojí?


ubytování Chorvatsko

Jediná Istrie je na evropském semaforu vyznačena zelenou barvou. Možná se ptáte, jak je to možné a co dělají víc nebo méně než my. Experti toto tajemství, které se skrývá za vynikající epidemiologickou situací na Istrii, odhalují.

15. října 2020 byla Belgií zveřejněna mapa Evropy s epidemiologickou situací, na které měla Istrie jako jediný evropský region zelenou barvu. Dnes sice přibývají nové případy, jedná se ale o desítku obyvatel a situace tady je opravdu záviděníhodná. Ještě 5. října nebyl na Istrii evidovaný žádný případ infekce. Stránka Večernji.hr uvádí, jak se obyvatelům tohoto u Čechů velmi oblíbeného regionu povedlo držet se stranou nové vlny infekce.

Lidé jsou důslední a epidemii řeší odborníci

„Klíčem k dobré epidemiologické situaci je odbornost ústředí, odpovědnost občanů a podpora místní a regionální samosprávy,“ říká Dino Kozlevac, vedoucí ústředí civilní ochrany na Istrii. Kromě toho se v tomto regionu epidemií zabývají pouze odborníci, kteří mají po většinou celoživotní vzdělání v oblasti krizového řízení a nesetkáte se tu se žádným politickým vlivem.

„Místní vláda nám poskytuje bezvýhradnou podporu a lidé důvěřují a respektují opatření. V červnu jsme například rozhodli pro nošení roušek v obchodech, MHD a doporučili jsme je i na veřejných místech. Dnes tu dochází k přenosu viru jen kvůli importovaným případům. Díky tomu naše děti ve školách nemusí nosit roušky a žádali jsme vládu o výjimku, aby vyřadila istrijské bary, restaurace a kavárny z povinnosti nosit roušky po dobu dvou týdnů,“ dodává Kozlevac.

Lidé na Istrii jsou zkrátka zodpovědní. Jsou organizovaní, důslední a disciplinovaní. Od prvního dne dodržovali všechna opatření. Například v mnoha restauracích dezinfikovali prostor po každém hostovi. Někde dokonce najali speciální zaměstnance, kteří dělali pouze dezinfekce.

Turisté na Istrii v roce 2020

Přestože se letos obecně moc necestovalo, na Istrii i tak poměrně hodně turistů vyrazilo. A to také z Čech. Všude bylo méně lidí, k tlačenicím nikde nedocházelo, lidé dodržovali nošení roušek tam, kde se to muselo a hlídali si rozestupy. Pláže byly krásně prázdné a v restauracích jste si mohli v klidu posedět. Pokud jste na Istrii létě byli i vy, jistě to potvrdíte. Je s podivem, že se tento region drží tak dobrých čísel a my mu za to tleskáme. Kéž bychom takové dobré zprávy mohli šířit i o naší zemi.

ČTĚTĚ:   Po stopách Vinnetoua za krásami Chorvatska

 

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

Istrie prohlášena regionem bez Coronaviru! Co za tím stojí?
5 (100%) 1 hlas[ů]

2 Responses to Istrie prohlášena regionem bez Coronaviru! Co za tím stojí?

  1. Jitka Kunova

    Istrii mám ráda jezdím tam

  2. Miroslav Koloc

    Asi zbytečně netestují, mají jiné testy, nemají v tom bordel a ošetřují jen opravdu nemocné.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2020, Kategorie : Chorvatsko