Jak na cestu trajektem z Chorvatska do Itálie


ubytování Chorvatsko

Pro milovníky cestování vlastním automobilem se nabízí řada možností. Můžete trávit dovolenou třeba v Chorvatsku a pak se nechat přepravit trajektem do Italie. Je to jedna z variant, která je velmi reálná a zajímavá. Trajektem můžete cestovat mezi Chorvatskem a Italií téměř po celý rok, ovšem určitě se vyplatí pro větší klid si zajistit trajektové lístky předem, abyste nemuseli čekat na volné místo na některém z trajektů.

2113131959_6f9b3d9503_zUž jen samotná plavba trajektem, na který najedete se svým vozidlem a pak trávíte příjemné chvíle na palubě, je nevšedním zážitkem. Většina trajektů je vybavena obchody a restaurací, kde si můžete v klidu ledacos nakoupit nebo se zde v pohodlí najíst.
Cestovat z Chorvatska do Italie se dá s některým z trajektů, jejichž nabídky můžete sledovat i na internetových stránkách a případně si objednat trajektový lístek na určitý termín. Trasy vedou ze Splitu do Ancony a zpět, z Puly do Benátek a zpět.
Pokud se rozhodnete pro dovolenou vlastním vozidlem a jako místo pobytu si vyberete Istrii, pak je výborným typem výlet do Benátek. Ze zkušeností mnoha našich turistů vyplývá, že to není vůbec žádný problém a budete mít možnost poznat při jedné dovolené dva státy, aniž byste se museli náročně přesunovat po silnicích se vším, co k tomu patří. Jednoduše nastoupíte na trajekt, který vás pohodlně dopraví do italských Benátek. Zde se můžete pokochat historickým jádrem tohoto zajímavého města, strávit zde příjemné chvíle a opět se vrátit do svého cempu či hotelu v některém letovisku Istrijského poloostrova.
Trajektový lístek se nechá koupit i u delegátky, pokud jste na dovolené s cestovkou, ale i v jakékoliv turistické agentuře. Údajně nejspolehlivější je nákup lístku přímo v přístavu v Pule, ovšem nejméně jeden den předem. Cesta trajektem trvá z Puly do Benátek zhruba čtyři hodiny, po které můžete trávit čas podle svých představ. Například budete mít možnost sledovat i výklad v různých jazycích. Bývají zde i průvodci, kteří vám v Benátkách vysvětlí nejobvyklejší trasy prohlídek.

ČTĚTĚ:   10 nejkrásnějších chorvatských ostrovů
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín