Na romantickou dovolenou je ideální září


ubytování Chorvatsko

Mnoha lidem končí doba dovolených příchodem září. Děti se vrací do školy, pracovní povinnosti volají. Letní radovánky jsou fuč. Jenže ne pro úplně všechny. Září je totiž v zemích jižní Evropy stále ještě většinou krásné počasí, čehož využívají například zamilované páry. Pokud se svou drahou polovičkou chcete zažít tu pravou romantiku, nevyrážejte na dovolenou v hlavní letní sezóně, ale nechte si to právě na září. Důvody? Hned se je dozvíte.

západ slunce

Pohoda bez turistického mumraje

To je hlavní důvod, proč lidé volí dovolenou mimo hlavní sezónu. V přístavních městečkách se vše v září pomalu vrací do přirozeného klidu. Na ulicích nebudete míjet Němce, Poláky, Italy a Čechy, ale Chorvaty, kteří zde žijí své běžné životy. Na promenádách si v klidu sednete do každé kavárny, nebudete se nikde strat s davy turistů. A nebude pro vás problém si při západu slunce najít místečko, kde budete jen vy dva.

Čím si zaručíte romantickou dovolenou?

V září je i ubytování v Chorvatsku levnější než v hlavní sezóně. Proto máte skvělou příležitost vybrat si krásnější ubytování, které byste třeba kvůli vysokým cenám v sezóně museli odmítnout. Nejromantičtější místa jsou buď na kopci, s výhledem na moře, město a krajinu, nebo přímo u pobřeží, když vám šplouchání vln dělá příjemnou zvukovou kulisu.

svatba-líbánky

Vyberte si ubytování s terasou a nejlépe uděláte, když bude postavená směrem na západ. Východy slunce většinou na dovolené nestíháme, ale západy si tak budete moci užívat každičký den.

Chcete-li romantiku, nevybírejte si velké strojené hotely, ale dejte přednost luxusnějšímu ubytování v soukromém apartmánu. Nabízí příjemnější a klidnější prostředí a máte zde naprosté soukromí.

Nejromantičtější místo: Je jím Rovinj?

Romantickou dovolenu si nejvíce užijete v nějaké malém přímořském letovisku. Za jedno z nejromantičtějších měst je považováno město Rovinj na Istrijském poloostrově. Zažijete tu výjimečnou atmosféru, která je daná především polohou města: na malém poloostrově. Křivolaké uličky, krásné historické domy, působivé kavárničky a luxusní restaurace s příjemnými venkovními zahrádkami. To vše je příslibem kouzelných chvilek, které tu se svým partnerem či partnerkou můžete zažívat.

ČTĚTĚ:   Srovnání cen v Chorvatsku a Česku

Rovinj

Ale není to jen Rovinj. Po sezóně, když je málo turistů, zdají se být všechna místa více romantická. Tak hurá do Chorvatska!

 

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2018, Kategorie : Chorvatsko