Jak vybrat trasu do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Prázdniny jsou již v plném proudu a to pro spoustu z nás znamená jediné – sbalit vše potřebné a vydat se vstříc prázdninovým zážitkům. Pokud padla vaše volba na stále velmi oblíbené Chorvatsko, které je mimo jiné od 1. 7. 2013 členem Evropské unie, jistě vás bude zajímat, jak se zde co nejefektivněji dostat. V následujícím článku zvážíme všechna pro a proti cestování automobilem, letadlem nebo autobusem a doporučíme vám nejvhodnější trasu v případě, že se rozhodnete vycestovat do této kouzelné dovolenkové destinace na vlastní pěst.

Cestování autem, autobusem nebo letadlem

Pokud nechcete být při cestě do Chorvatska na ničem a nikom závislí, zvolit automobil bude tou nejefektivnější cestou. Můžete kdekoli zastavit, občerstvit se, prozkoumat zajímavá místa, která vás na cestě zaujmou a rozplánovat si trasu přesně dle svých možností a schopností. Velkou předností je také skutečnost, že při cestě vlastním automobilem, třeba ještě s partou přátel, nezaplatíte mnoho. Pokud se o cestu nechcete starat, není nic jednoduššího, než využít autobusové, či letadlové dopravy. Autobus příliš komfortní není, ale patří svou cenou mezi nejlevnější způsob dopravy. Naproti tomu cestovat do Chorvatska letadlem je jistě ta nejpohodlnější, ale zároveň nejnákladnější cesta. Koupat u Jaderského moře se však můžete již za dvě hodiny od nástupu do letadla.

Zvolili jsme automobil – kudy jet?

Při cestě automobilem můžete zvolit hned několik tras. Vše záleží na tom, zda chcete v průběhu cesty navštěvovat kulturně a historicky zajímavá místa, platit za dálnice, ušetřit co nejvíce, nebo být u moře, co nejdříve. Chcete-li ušetřit, využijte tzv. „starou cestu“ – cestu vedoucí mimo dálnice. Ušetříte tak na dálničních známkách, ale cesta se vám pěkně protáhne. V případě, že je pro vás hlavní prioritou rychlost a pohodlí, vsaďte na starou osvědčenou klasiku a vydejte se směrem na Brno, pokračujte do Vídně, odtud na Graz, Maribor, až do Záhřebu. Trasa sice nepatří mezi nejlevnější, ale zato nejrychlejší je určitě.

ČTĚTĚ:   Vánoce v Dubrovníku

Přejeme vám šťastnou cestu!

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko