Jaká je cesta do Chorvatska přes Maďarsko?


ubytování Chorvatsko

Ty tam jsou doby, kdy byla cesta Chorvatska vlastním vozidlem jedině možná přes Maďarsko. Tedy pokud jste nepatřili ke šťastlivcům, kteří měli rakouské vízum a mohli využít pohodlí rakouské dálnice. Dnes je pro cestu do Chorvatska několik variant. Kdo si vybere takzvanou Maďarskou cestu, nemusí se obávat vážnějších komplikací.

Naopak je tato trasa výhodná z důvodu, že se vyhnete kolonám a zácpám kolem Vídně. Poplatky za dálnice se vejdou v přepočtu do tisícovky a tankovat cestou se nevyplatí, neboť v Chorvatsku je benzín o něco málo levnější než u nás.

800pxm3kisbagipihenc591Trasa do Chorvatska přes Maďarsko je možná dvěma variantami. Jedna možnost je pro ty, kteří chtějí ušetřit na poplatcích za dálnici a druhá pro ty, kdo chtějí být u moře dříve a pohodlněji. „Úsporná“ trasa vede maďarským venkovem, kdy musíte opustit dálnici D1 za Gyorem a pokračovat směrem na Balaton. Sjedete exitem na silnici č. 82 a ocitnete se v typické maďarské krajině vyšperkované maďarskými národními parky. Pojedete sice ve srovnání s dálnicí mnohem pomaleji, zato poznáte krásnou krajinu. Pokud vám nevadí zpomalování při průjezdu vesnicemi či díky nákladním autům, která se těžko předjíždějí, budete mít o zážitek z dovolené víc.

Kdo se chce trampotám po maďarském venkově včetně dýchání smogu při jízdě za kouřícími starými ifami, ikarusy, aviemi či trabanty vyhnout, může zvolit trasu kolem Budapešti. Sice najede o pár desítek kilometrů více, zato ušetří nejméně hodinu a hlavně nervy, jelikož jízda po dálnici je přece jen příjemnější a klidnější.

Na cestu přes Maďarsko se musíte vybavit kromě české dálniční známky i slovenskou známkou. Zde je malý rozdíl, neboť slovenská dálniční známka se lepí na čelní sklo doprava nahoru. Na to si dávejte pozor a vybavte se i notnou dávkou trpělivosti, neboť na hraničním přechodu do Maďarska se setkáte s nekonečnými kolonami kamiónů.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Podgorka - děs běs
Jaká je cesta do Chorvatska přes Maďarsko?
4.3 (85%) 4 hlas[ů]

One Response to Jaká je cesta do Chorvatska přes Maďarsko?

  1. noc – Dálnice – LPG. Nikdo to asi ještě takto nejel, takže spousta nepřesností … 25 – 26/8 a zpět 4 – 5/9/2013 měsíční známka SK v Lanžhotě 14 Eur hotově, kartu nechtěli, LPG až u hranic Jarovce 0,77 E/l,
    Rajka měsíční známka 21 E, kartu nechtěli, LPG hned na 1. pumpě za hranicemi, pak až na M7 u Balatonlele – drahé, přes 26 Kč/l , karta,
    nic jiného na dálnicích není! Goričan – ukázat pasy a dál, LPG jen před ZG na sjezdu na Sesvete – 2. pumpa asi po 3 km (fa Antonovič), další až Desinec za ZG – Lučko, asi 2. pumpa. Pak už non stop pumpy LPG na A1 vždy po 40 km až ke Splitu, pohoda… PŘI CESTĚ ZPĚT V ZÁŘÍ zdražen plyn z 4,96 kuna na 5,08, v Maďarsku z 299,9 Ft na 308 Ft, Slovensko nic (stále Jarovce 0,77 E), BORS v Břeclavi 15,9 Kč/l.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín