Jaké je počasí v září v Baška voda, Chorvatsko


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko zažívá největší nával turistů především v letním období. Během července a srpna tuto zem navštíví na statisíce turistů, kteří sem jezdí každoročně na odpočinkovou dovolenou, anebo sem vyrazili poprvé. Chorvatsko je překrásná země, která je bohatá na kulturu, přírodu a báječné jídlo.

Není se tedy čemu divit, že je Chorvatsko i hojně navštěvované mimo sezónu a to především na začátku června nebo během září. Chorvatsko se dělí na tři klimatická pásma a každé z nich má jiné podmínky během roku. Ve vnitrozemí narazíme na mírné kontinentální počasí, kolem horských oblastí se dočkáme nižších teplot a studeného vzduchu. U jadranského přímoří Chorvatska převládá středomořské klima s vysokými teplotami, krásným počasím a mnoha slunečnými dny. V Chorvatsku se můžete těšit převážně na suchá a horká léta, zatímco zimy jsou velmi mírné a vlhké. Během léta je průměrná teplota vzduchu kolem 40°C a teplota vody přesáhne i hranici 25°C.BV-22

Pokud se rádi vydáváte na dovolenou mimo turistickou sezónu a chcete se tak vyhnout davu turistů a užít si tak klidu, budete mile překvapeni. Díky Chorvatskému podnebí je příznivé. Například počasí v Baška Voda, Chorvatsko nabízí ideální podmínky pro koupání i v září. Průměrné teploty se v září pohybují kolem 23°C a teplota vody se drží na krásných 21°C. Počasí Baška voda Chorvatsko však není jedinou výbornou zprávou, která vás mimo sezónu může potkat. Díky začínající sezóně, například v červnu anebo končící sezóně v září, se ceny ubytování a stravování dostávají na maximální dno. Za dovolenou tak můžete ušetřit i více jak polovinu nákladů, které byste museli vynaložit za dovolenou během hlavní turistické sezóny, tedy na přelomu července a srpna.

ubytování Baška Voda
Levné apartmány v Baška Vodě3 Responses to Jaké je počasí v září v Baška voda, Chorvatsko

  1. Petr Vrána

    za jak dlouho bych procestoval cele chorvatsko ? a na kolik by me to vyslo 😀

  2. tenhle rok jsem dělal podobný trip, 3400 km – bylo to 1 den Vídeň, 1 den Lublaň a Predjama, 3 dny Medulin, 1 den Krka a Šibenik, 1 den Split, 1 den Čivovo a Trogir, 1 den Neum a Dubrovník, pak do Bosny 2 dny Mostar, 1 den Sarajevo, 3 dny Banja Luka. Vyšlo to na 45.000 Kč pro dva se vším (auto 8l/100km, jídlo, ubytování, vstupné atd.).

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2014, Kategorie : Magazín