Jaké jídlo zvolit?


ubytování Chorvatsko

Každá dovolená by měla mít základ ve výborném jídle a pití. Chorvatská kuchyně patří mezi jedny z nejlepších kuchyní, které můžete ochutnat, ať už jste na ostrově nebo pevnině. Tak jako jinde na světě má i chorvatská kuchyně své zvláštnosti a to především v různých částech země a regionech, kde můžete natrefit na různé místní delikatesy a speciality.

croatia-foodV přímořských oblastech se dočkáte především mořských jídel složené z ryb, krab, mušlí a dalších plodů moře. Mezi nejoblíbenější rybu patří mořská štika, platýz, pražma a jiné ryby, které chutnají skvěle. Kromě ryb mají místní restaurace v nabídce i saláty z krabího masa nebo sépií či jiné další výborné pochutiny. Ve středním Chorvatsku nesmíte vynechat ochutnávku domácích těstovin např. makaróny s masovou omáčkou, jsou místní legendou. Všechny regionální recepty putují v rodinách z generace na generaci a tak máte možnost ochutnat původní pokrmy z dávných dob a spoustu dalších dobrot a laskomin, které nesmíte zapomenout ochutnat.

Ceny jídla v restauracích jsou dražší, než jsme zvyklí v České republice. Ceny hlavních jídel nemají v sobě přičtenou cenu za přílohu, kterou je potřeba objednávat zvlášť. Speciální nabídkou jsou výhodné sety, kde za cenu 200 HRK dostanete pro dvě osoby speciální chody v podobě grilovaného masa či ryby. Zlatým pravidlem je pak fakt, že čím dále jste od pobřeží, tím více si vychutnáte původní chorvatskou kuchyni a nižší ceny. Zapomenout nesmíme však ani na nápoje. Zdejší druhy místního vína mají kvalitní základ. Například pleškavica či malvazija patří k nejlepším vínům, které můžete ochutnat. Ochutnejte i místní pálenku ze švestek či hrušek, která má správný říz a ovocná vůně je cítit na míle daleko. Zakoupit lze i minerální vody, které jsou bohaté na minerální látky a jsou tak prospěšné tělu.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko na lodi
Jaké jídlo zvolit?
4.9 (97.93%) 29 hlas[ů]

2 Responses to Jaké jídlo zvolit?

  1. Martin Svoboda

    Chorvatsko je země,která má gastronomii rozhodně na dobré úrovni.A to platí od kiosku až po lepší restaurace.Obsluha se v restauracích o Vás opravdu postará na profesionální úrovni i tam kde by to člověk nečekal.Prostě zajít si do resturace v Chorvatsku je opravdu zážitek.O to depresivnější je návrat do ČR,mezi ty hnusy co se zde snad považují za jídlo.

  2. Ota Mareček

    Už se těším na kalamáry 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2014, Kategorie : Magazín