Jezdíte do Chorvatska na blind? Dejte si pozor


ubytování Chorvatsko

Do Chorvatska na dovolenou hlavně v letních měsících jezdí stále mnoho českých turistů. Někteří využívají služeb cestovních kanceláří, které jim zajistí pobyt, ubytování a v případě zájmu i stravování. Ovšem je pořád mnoho našich lidí, kteří spoléhají jen sami na sebe, případně na své přátele a cestují do Chorvatska takzvaně na blind.

Jelikož shánět po dlouhé a únavné cestě vhodné ubytování není zrovna moc příjemná záležitost, jistě každý ocení rady, tipy či triky doporučované zkušenějšími turisty, kteří již takové situace podstoupili.

Pokud uvažujete o dovolené v Chorvatsku vlastním automobilem a nechcete mít předem zajištěné ubytování prostřednictvím cestovní kanceláře, je třeba si dát pozor na některá úskalí takového přístupu. Je sice pravdou, že cestovní kanceláři zaplatíte o něco více, než když si seženete ubytování na místě. Zato máte ale po starostech. Ani cesty do Chorvatska na blind se však nemusíte obávat, když se budete řídit ověřenými radami.

croatia_roadPředevším je třeba říci, že téměř v každé lokalitě je možné nalézt ubytování. Pokud cestujete s rodinou a chcete najít něco pěkného, co by rodině vyhovovalo, měli byste do daného místa dorazit ve vhodnou dobu. Rozhodně ne moc pozdě, ani brzy ráno, kdy Chorvati většinou ještě spí a tudíž nejsou nakloněni nějakému smlouvání. Ideálním časem je podle zkušeností mnohých zřejmě dopoledne. Je lepší někde zaparkovat, chodit po domech a porovnávat jednotlivé nabídky. Osvědčuje se i navštívit místní turistické agentury nebo informační centra, kde si lze vybrat ubytování podle představ. Smlouvat se s někým dá, s jiným těžko, tak jak to u lidí bývá.

Nevyplatí se ani shánět něco v tradičních turistických destinacích, jako je Makarská apod. Místní majitelé nemovitostí chtějí samozřejmě vydělat, a proto dávají přednost turistům, kteří chtějí zaplatit za více nocí. Cena za dvoulůžkový pokoj se pohybuje obvykle kolem 40 eur za jednu noc. Když budete chtít strávit v na jednom místě minimálně sedm nocí, pak je hledání vhodného ubytování mnohem snadnější a levnější.

ČTĚTĚ:   Pevnost sv. Mikuláše u Šibeníku
Jezdíte do Chorvatska na blind? Dejte si pozor
3.8 (76%) 10 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín