Kam na pláž v Pule? Na výběr je jich víc než dost!


ubytování Chorvatsko

Pula je nejvýznamnějším a největším městem chorvatského poloostrova Istrie. Turisty do tohoto přístavního města většinou láká historické centrum, kterému dominuje Římský amfiteátr. Jenomže Pula nemá jen historické centrum, ale všechno, co má mít ta správná dovolenková destinace, a to včetně vynikající zmrzliny, živých barů a úžasných pláží. A právě ty vám chceme představit.

Pláže v Pule a v jejím okolí jsou speciální: jsou hezké, mají relaxační atmosféru a jdou ruku v ruce s křišťálově čistým mořem. A navíc je jich kolem Puly tolik, že nebudete vědět, kterou si dřív vybrat. Všude se dostanete místním autobusem a na všech můžete strávit celý den.

V Pule se za koupáním vyráží na 3 hlavní místa. Na poloostrovy Stoja, Verudela a Štinjan.

Pláže poloostrova Stoja pro skokany i povaleče

Na poloostrov Stoja se snadno dostanete autobusem číslo 1 z autobusového nádraží v Pule.

Krátkou procházkou od silnice přes kemp a les dojdete na Ciklonskou plažu, která je přístupná pouze po schodech. Je to malá oblázková pláž, ze které se snadno dostanete do moře. Na této pláži není žádný obchod, takže všechno si berte s sebou.

Pokud si chcete zaskákat z útesů, nedaleko odtud jsou Galebove Stijeneskalnatá zátoka s mořskými jeskyněmi, která je oblíbená také mezi výletníky na kajaku.

Hned vedle konečné zastávky autobusu číslo 1 je pláž Valovine s čistou a teplou vodou. Je to jedna z nejlepších plážích v Pule a také úžasné místo pro šnorchlování, takže minimálně brýle do vody berte s sebou. Najdete tu i několik barů.

Další zajímavou pláž na poloostrově Stoja najdete v zátoce Gortan. Je tu bar a toalety a po celé délce zátoky jsou útesy jako stvořené pro opalování a skákání do vody.

Pláže na Verudele patří mezi nejvyhledávanější

Poloostrov Verudela leží na jihu Puly a jezdí tam z města autobusy 2a a 3a.

ČTĚTĚ:   Neretva

Valsaline je pláž, na kterou dojdete přibližně za 20 minut od zastávky autobusu. Jsou tu toalety a převlékárny a můžete tu zažít krásný odpočinkový den. Oblázková pláž má pozvolný sestup do moře.

Chorvatská pláž je malá, ale hodně pohodová plážička na západním pobřeží poloostrova. Představuje malý oblázkový výklenek mezi skalnatějšími oblastmi, které nabízí spoustu prostoru pro opalování. Přímo nad pláží je příjemný bar, kde si můžete dát osvěžující drink až do pozdního večera. Je možné si tu pronajmout dokonce i fotbalové hřiště. Na pláži je půjčovna vodních skútrů, banánových člunů i kajaků. Ale také slunečníků a lehátek.

Za nejlepší pláž v Pule je považovaná pláž s názvem Ambrela. Má jedny z nejlepších plážových zázemí včetně sprch a převlékáren a západy slunce tu jsou zkrátka dokonalé. Je tvořena poměrně velkými oblázky a mírně klesá do průzračně čisté vody. Přímo nad pláží najdete stejnojmenné bistro a plážový bar s venkovní terasou, odkud se dají západy slunce skvěle pozorovat.

Hned za pláží se nachází umělecký park Verudela, kde jsou umístěny hodně zajímavé a mnohdy dost kontroverzní sochy. V noci jsou osvětlené, takže si sem můžete zajít klidně navečer po náročném plážovém dni.

Na opačné straně poloostrova od Ambrely najdete pláž Histria, která je o něco větší. Je to jedna z dalších pláží, na kterou si rozhodně vezměte šnorchl a brýle. Podvodní svět plný barevných rybiček vás tady očaruje. Projet se tu můžete na kajaku nebo na paddleboardu. K pronájmu tu jsou slunečníky a lehátka.

Havajska Plaža je malá ale velmi oblíbená mezi místními i turisty. Je přístupná pouze po schodech a zařezává se do okraje útesu. I tady se budete koupat v křišťálově čisté vodě. Tato pláž je odpoledne zcela ve stínu, takže je příjemná pro ty, kterým ostré slunce a opalování není extra příjemné.

ČTĚTĚ:   Kvůli těmto vlastnostem si Chorvaty zamilujete!
Pevnost Punta Cristo
Punta Cristo

Pláže na Štinjanu jsou plné zábavy

Poslední oblastí je Štinjan, severozápadně od Puly. Zaveze vás sem autobus číslo 5 od pulské arény. Obecně jsou tyto pláže méně navštěvované než ty ve Veredule a Stoje, ale je to jen proto, že jsou od Puly trochu dál. Kvalitou a krásou se jim s klidem vyrovnají.

Jako první doporučujeme Ztracenou pláž, která je oblázková a lemuje krásně čisté moře. Pokud se rozhodnete pro tuto pláž, máte skvělou možnost udělat si krátký výlet k pevnosti Punta Christo a k nedalekému majáku.

A jako druhou rozhodně musíme doporučit pláž Hidrobaza. Na této pláži totiž dostanete vše, co budete chtít. Jsou tu sprchy, převlékárny, toalety i plavčíci. Plážové bary, snack bary, bistra i terasy. Lehátka, slunečníky, šlapadla. Dětské hřiště, volejbalové hřiště a bezbariérové rampy do moře. Cesty na pláž jsou rovné a přístupné. A za pláží je travnatá plocha pro ty, kteří nechtějí ležet na kamínkách. Tak na co ještě čekáte?

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2023, Kategorie : Chorvatsko