Kam za potápěním v Chorvatsku? Máme pro vás tři tipy!


ubytování Chorvatsko

Potápění je v dnešní době velice populární a vydat se za ním můžete i do poměrně blízkého Chorvatska. Není se tak čemu divit, že tato země stále patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace.

potápění v ChorvatskuDobrá dopravní dostupnost, krásné scenérie, čisté moře, famózní jídlo i finanční nenáročnost. Zkrátka destinace jak má být. Kam se tedy vydat za potápěním?

Ostrov Lastovo a lokalita Struga

Na své dovolené už se nemusíte jenom válet, lze ji strávit i aktivním způsobem. Potápět se! Prozkoumávejte krásy pod vodní hladinou a budete nadšení. První destinací, která stojí za zmínku, je ostrov Lastovo a jeho jižní část s potápěčskou oblastí Struga. Toto místo je jako dělané především pro zkušenější potápěče, i přesto, že zde proudy nejsou moc silné a viditelnost je téměř vynikající. Prozkoumávat zde můžete tajemné jeskyně, kterých jde zde poměrně mnoho. Nakonec si můžete zaplavat v otevřeném moři a obdivovat místní nádherný maják.

Poloostrov Prevlaka

Až na samé hranici Chorvatska a Černé hory je nevelký poloostrov Prevlaka. Zde naleznete oslnivý národní park, do kterého můžete před samotným potápěním zavítat. O nic méně zajímavá není ani místní podvodní říše, která ukrývá opravdová tajemství. Spatřit zde můžete například vrak křižníku Kaiser Franz Joseph I. Objevit ho mohou ovšem pouze zkušení potápěči, jelikož k jeho přídi sice vede naváděcí lano, ale ztrácí se v hloubce zhruba čtyřiceti metrů.
potápění Chorvatsko
Rozhodně stojí za to se sem i přesto vydat. A když už nenajdete vrak, aspoň prozkoumejte zmíněný národní park.

Ostrov Brač a Purple Bay

Chcete vidět pestrost, ze které až oči přechází, bohatou podmořskou flóru a hejna nádherných rybek? Stačí se vydat do Purple Bay. Jedná se o čtyři mořské stěny hrající všemi barvami, kde můžete narazit nejen na bohatou podmořskou flóru, ale i hejna malých rybek či dokonce žraloky. Ale nebojte, ti vám neublíží. Tato lokalita je vhodná zejména pro zkušenější potápěče a dostupná je lodí ze základny v Rogoznici.

ČTĚTĚ:   Ubytování v soukromí - proč si zvolit tuto formu dovolené v Chorvatsku

A kam se vydáte potápět vy?

ubytování Rogoznica
Levné apartmány v Rogoznici

Kam za potápěním v Chorvatsku? Máme pro vás tři tipy!
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2015, Kategorie : Magazín