Kapitánské zkoušky v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je díky nádhernému Jaderskému moři, obrovsky členitému pobřeží a více než tisíci ostrovů ideálním destinací pro jachting. Proto není divu, že lze v této zemi absolvovat i kapitánské kurzy a po složení zkoušky získat kapitánský průkaz.

Kapitánská licence je základním průkazem opravňujícím vést malá plavidla. Kapitánský průkaz se vyžaduje k řízení lodě s vlastním pohonem nad 4 kW, nebo s celkovou plochou plachet nad 12 m2, či lodě o celkové hmotnosti nad 1.000 kg.

Zájemci z Čech mohou absolvovat kapitánské zkoušky v Chorvatsku prostřednictvím některé české společnosti. Ta zvěřejňuje například na internetu jarní, letní a podzimní termíny, ze kterých si vyberete a podáte přihlášku. Kapitánské kurzy probíhají v Chorvatsku pod vedením zkušeného certifikovaného kapitána obvykle na běžných jachtách. Na lodi probíhá i výuka teoretické části. Po ukončení kurzu složíte zkoušku a obdržíte chorvatský kapitánský průkaz. Úspěšným absolvováním kurzu splníte i podmínku o praktické zkoušce, která je vyžadována u nás pro vystavení průkazu MDČR.

Leonardo-Ferragamo-on-boardZa kurz musíte pochopitelně zaplatit. Nejjednodušší zkoušky se vyžadují u kategorie B, která opravňuje k řízení rekreačních plavidel. V ceně, která se obvykle pohybuje kolem 3.000 Kč je pronájem lodi, její pojištění, složení kauce, teoretická i praktická výuka a studijní skripta. Rovněž budete platit za spotřebované pohonné hmoty při plavbě, lůžkoviny a úkli lodi.

Obsahem kapitánského kurzu je výuka všech činností, které souvisejí s řízením jachty. To znamená od navigace, přes námořní právo, manévrování s motorem i pod plachtami, v přístavu, obsluhu radiostanice až po administrativní úkony v přístavech.

Kapitánský průkaz získaný v Chorvatsku vás bude opravňovat k řízení lodi pouze v chorvatských výsostných vodách. Ovšem mnohdy vám na tento průkaz půjčí loď v marinách i v jiných zemích světa, neboť zájem o výdělek předčí i předpisy.

One Response to Kapitánské zkoušky v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2015, Kategorie : Magazín