Kde a jak v Chorvatsku můžete ušetřit?


ubytování Chorvatsko

Vysněná letní dovolená je pro spoustu Čechů nezbytnou součástí roku. Velká část turistů na tuto dovolenou šetří celý rok a plánuje si ji náležitě užít. Pokud jste se rozhodli strávit několik dnů nebo týdnů u Jaderského moře, nepřestávejte číst tyto řádky. Poradíme vám, jak si můžete v průběhu dovolené našetřit třeba ještě na jednu menší dovolenou u Slapské přehrady.

Do Chorvatska bez cestovky

Jak je obecně známo, cestovní agentury i kanceláře si za zprostředkování dovolené účtují nemalé přirážky. Když si ve finále spočítáte, na kolik vás vyšla totožná dovolená s cestovkou a bez, určitě vás rozdíl velmi překvapí. Chorvatsko, které bude od nejbližších dnů součástí EU, je velmi přístupnou zemí s minimálními jazykovými bariérami. Nasedněte proto do auta, sbalte vše potřebné a vydejte se k moři na vlastní pěst. Ušetřit tak můžete až několik tisícovek.

Nákupy „za babku“

DPH činí v Chorvatsku celých 23 %. Co to pro vás znamená? Že zde nakoupíte opravdu levně a ještě si můžete po příjezdu do rodné země nechat vrátit přebytek DPH. Postup je jednoduchý – v obchodě si nechte vystavit Tax Free formulář, ke kterému přiložte originál účtenky. Při výjezdu ze země nechte formulář orazítkovat na celním úřadě a následně svou „slevu na dani“ uplatněte u výplatních míst v tuzemsku. Minimální výše nákupu v jednom obchodě musí činit alespoň 740 kun.

Jedete na ostrov?

Zajímavý byznys se v Chorvatsku podniká také s převážením automobilů na turisticky oblíbené ostrovy. Nutno podotknout, že takový převoz vás vyjde opravdu draho. Není tedy nic lehčího (a levnějšího), než nechat svůj automobil na pevnině v některém z hlídaných parkovišť, která jsou za tímto účelem vytvořená. Pokud se během pobytu bez auta neobejdete, pronajměte sis jej. I tak vás to vyjde levněji.

ČTĚTĚ:   Jižní Istrie 2009
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko