Kde je chorvatská ambasáda v Praze?


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy a jde o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie. Hlavní městem je Záhřeb. Chorvatsko je politickým uspořádáním republikou v čele s presidentem. V cizích zemích má Chorvatsko jako jiné státy své zastoupení v podobě velvyslanectví.

I v České republice je umístěna ambasáda Chorvatské republiky. V Praze je chorvatské velvyslanectví u ulici V průhledu 9 ve Střešovicích. Rezidence Velvyslanectví Chorvatska je v Praze Bubenči, ve vile Bianca 48, v ulici Pod Kaštany 1106.

WAG4a325e_Petschkova_vila_04Úkolem ambasády Chorvatské republiky v Praze je zastupování občanů Chorvatska v České republice. Je to stejné, jako u jakékoliv jiné ambasády. Pokud budete cestovat do jiného státu a dostanete se do obtíží, vyhledáte místní velvyslanectví České republiky, kde požádáte o pomoc. Například při dovolené v Chorvatsku ztratíte cestovní doklad, kterým byl dříve cestovní pas a dnes stačí pouze občanský průkaz. V takovém je třeba se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad České republiky v Záhřebu, nebo na konzulární jednatelství ve Splitu či v Rijece. Zde vám vystaví náhradní cestovní doklad platící pro jednorázovou cestu do ČR. To samé platí pro chorvatské občany přijíždějící za nejrůznějšími účely do České republiky.

Potíže nemusí být jen při ztrátě cestovního dokladu. Například je spousta takzvaných smíšených manželství, ve kterých jeden z partnerů má chorvatskou státní příslušnost. Může dojít třeba k rozvodu a dohadům o svěření dítěte do péče jednoho z rodičů. Pak je na místě, aby se partner, který je Chorvatem, obrátil na ambasádu Chorvatska v Praze s prosbou o radu či pomoc. Je spousta dalších možností, jak se dostat v cizím státě do problémů. Může to být úraz, okradení, dopravní nehoda s těžšími následky a člověk si nemusí vždy vědět rady, nebo má jazykové potíže. I to jsou případy, kdy chorvatský občan může využít pomoci chorvatské ambasády v Praze.

ČTĚTĚ:   Luxusní zátoky ostrova Korčula
Ohodnoťte

13 Responses to Kde je chorvatská ambasáda v Praze?

 1. Dobrý den,
  měla bych dotaz,má nezletilá dcer,jede příští týden s mou kamarádkou do Chorvtska.Jedou autem.Chtěla sem se zeptat je-li potřeba nějaký souhlas rodičů s tím,že ji pouštíme.Pokud ano nevíte kde bych našla odkaz na formulář.Předem děkuji za vyřízení.
  Pěkný den

 2. zdě odpověď Ministerstva zahraničí: „Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Nezletilé dítě, jež necestuje společně s rodiči, nemusí být vybaveno jejich souhlasem (souhlasem zákonného zástupce) s cestou v doprovodu jiné osoby, nicméně v případě mimořádných událostí je praktické takový písemný souhlas mít u sebe.“

 3. A máte je někde na internetu ten formulář diky moc.

 4. Dobrý den, na vašich stránkách jsem se dočetla, že mi do Chorvatska stačí občanský průkaz jako cestovní doklad. Podle informací na seznamu, na chorvatských hranicích je vyžadován cestovní pas. Můžete mi napsat, co je správně? Děkuji Pavlína Mládková

 5. Dobrý den,mám dotaz.Jsem češka samozivitelka s 2 dětmi.Děti maji příjmení po otci a on je nigeriijske narodnosti.Děti mají českou národnost i mají Osvědčení,že jsou češi a jsou soudem určené do mé péče. O prázdninách chci jet s nimi na týdenní dovolenou do Chorvatska a nevím jaké všechny doklady musím mít sebou,aby někde na hranicích nebyl problém,ze mají jiné příjmení než já. A jestli doklady musím mít přeložené do angličtiny.

  Děkuji za odpověď
  Rebcová Zuzana

 6. Stačí vám pro děti pas, toť vše.
  nejlepe pokud jeste chcete oficialni odpoved tak si zavolat na ministerstvo zahraničí a tam vám to hned řeknou

 7. opravdu stačí jen občanka

 8. Dobrý den, chystámese s manželem a dcerou do Chorvatska manžel je z Česka já jsem z Ukrajiny a nemám české občanství v pasu mam razítko rodinného příslušníka občana evropské unie nevím jestli můžu jet bez problémů nebo potřebuji vízu.Děkuji za odpověd

 9. Dobrý den,
  chystáme se v červenci do Chorvatska a musím s sebou vést několik léků, včetně injekcí na ředění krve. Musím k nim mít nějaký doklad nebo je mohu vzít s sebou jen tak? Děkuji.

 10. můžete bez problému jen tak

 11. Dobrý den,máme objednáno dovolenou v Chorvatsku ale autobusem,,jsme rodina z 2detma,Ukrajinci oboje,žijící v Praze s trvalým pobytem.Starsi syn (9)má už svůj vlastní cestovní pas,malá která bude mít 6let,tak ta má podánu zadost na Ukrajinské ambasádě bohužel víc než 3mesice,tak ještě nemá hotovy. Ale je napsána v tatinkovem pasu,Tak mohly by jsme cestovat když jedeme spolu z manželem.Dekuji moc dopředu za odpověď.

 12. Dobrý den,chci se zeptat,jsme Ukrajinci žijící v Česku s trvalým pobytem,máme objednánu dovolenou v Chorvatsku, ale starší syn má svůj vlastní cestovní pas,ale malá ještě nemá ho hotovej,pořad volame na ukr.ampasadu,a nic.Ale tatínek má ji zapsání do pasu a je ji jenom 6let. Je možné ze by mohly být nějaké problémy kvůli pasu.Dekuji dopředu.Hisem V

 13. musí mít vlastní pas

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín