Kde najdete v Chorvatsku pláže pro psy


ubytování Chorvatsko

Plánujete vyrazit na dovolenou se svým čtyřnohým kamarádem? Do Chorvatska samozřejmě můžete, jen vás nepustí na všechny pláže. V podstatě se můžete řídit tím, že pokud někde není vysloveně zákaz na ceduli, se svým psem na pláž můžete. Vždy je však vhodnější si psa hlídat, mít ho na vodítku a tolerovat ostatní obyvatele pláže.

pes na pláži

Obecně počítejte s tím, že hlavní městské pláže psy spíše nedovolují, ale na místech mimo hlavní turistické oblasti nebude pravděpodobně vůbec žádný problém. Také se můžete setkat s časovým omezením, které určuje, do kolika hodin přes den na pláž psi nemohou a naopak, kdy mají vstup povolen.

Níže vám nabízíme seznam míst, kam se psem můžete.

Istrijský poloostrov

Istrie je oblíbeným místem českých turistů. Pláže, kam mají psy vstup povolen tady určitě najdete.

Pula a Medulin

Tady platí v turistické sezóně časové omezení. Se psem se na místní pláže můžete vydat po 20:00 před 8 hodinou ráno. V Pule najdete přímo pláž určenou pro psy – Veruda.

Rovinj

Do tohoto překrásného města můžete se psem vyrazit třeba do kempu Polari, turistického sídliště Villas Rubin nebo jedné části pláže Paradiso Beach.

Poreč

Dejte si pozor na pláže s Modrou vlajkou, sem se psem rozhodně nechoďte. Kam však můžete, je pláž v části Stari Červar v zátoce u hotelu Laguna Materada, pláž Blue Moon nebo pláž kempu Istra.

Kvarner a Kvarnerské ostrovy

Na oblíbeném ostrově Krk najdete pláž pro psy Koralj a pláž v zátoce Dražice přímo ve městě Krk. Psi se také mohou svobodně pohybovat na pláži u majáku v Šilu a v místech Baška a Njivice. I tady platí, že se psem nemůžete navštívit pláže, které nesou označení Modrá vlajka.

ČTĚTĚ:   Zažijte podzim v Chorvatsku

Chorvatská pláž

Ostrov Lošinj

Na ostrově je několik pláží pro psy. Najdete je mezi mysem Madoy a pláží Veli Žal, kousek od pláže Bojčić a na dalších jiných místech.

Ostrov Cres

Na pláži Bijar se nachází sprcha pro psy a najdete tu i sáčky na exkrementy. Se psem můžete například také do kempu Kovačine do části kempu Slatine.

Dalmácie

Dalmátské ostrovy jsou také na psy připraveny. Na ostrově Vis je pláž pro psy Vrtalac, kterou najdete v Komiži. Na Pagu je kemp Straško, kde mají pro psy sprchy a je tu pro ně i čerstvá voda k pití. Na ostrově Brač najdete pláž vyhrazenou psům v Bolu, na ostrově Hvar je například část pláže Zaraće vyhrazená psům. Také ve Splitu, Trogiru a Dubrovníku se nachází pláže pro psy.

A mohli bychom pokračovat dál a dál. Jak vidíte, se psy se dá cestovat bez problému a v Chorvatsku jsou k našim čtyřnohým kamarádům stále více otevření.

 

 

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

3 Responses to Kde najdete v Chorvatsku pláže pro psy

  1. Jana Olahová

    Povile, u města Novi Vinodolski, nová pláž pro pejsky

  2. Kamila Krejčíková

    Neměl by být pejsek radši někde v chládku???

  3. Petr Vrána

    to jedine na nuda plaz .. to je pro starochy

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2018, Kategorie : Chorvatsko