Kde se najíst na Makarské? Tipy na 5 nejlepších restaurací!


ubytování Chorvatsko

Jedno z nejoblíbenějších míst v Chorvatsku je Makarská riviéra. Dlouhé pláže, palmy, luxusní promenády, slunce a vysoké hory za zády. Máte v plánu Makarskou riviéru letos navštívit? Pokud ano, jistě se vám bude hodit náš seznam těch nejlepších restaurací, kde můžete ochutnat opravdu dobré a kvalitní jídlo. Rozhodně je často lepší si připlatit a pochutnat, než zaplatit méně, ale ošidit své chuťové buňky. Navíc tyto restauarce ani tak přemrštěně drahé nejsou a ještě k tomu se nachází na skvělých místech!

Makarská riviéra

1. Konoba Kalalarga – Jídlo jako od babičky v centra Makarske

Makarska, Kalalarga 40, hlavní jídlo od 50 KN

Jednoduchá hospoda s intimním osvětlením v malé uličce vedoucí z hlavního náměstí v letovisku Makarska je hodně oblíbená mezi místními. Tady si pochutnáte na lahodném jídle jako od babičky. Menu nehledejte, číšník vám nabídne speciální nabídku, jejíž součástí mohou být například uzené ryby nebo dokonce oslí maso s nokama!

2. Konoba Ranč – Posezení pod olivovníky

5 km od Makarske, Kamena 32, Tučepi, hlavní jídlo 90-200 KN

Tuhle restauraci nenajdete v žádném turistickém centru. Musíte se vydat z Makarske do Tučepi a ujet zhruba 5 km. Restaurace v rustikálním stylu nabízí úžasné posezení pod olivovníky a jídla jako grilované ryby, masa a na objednávku i proslulou chorvatskou peku. Neřidiči ocení nabídku vynikajícího místního vína!

3. Del Posto – Elegantní hotelová restaurace

Baška Voda, Obala, Sv Nikole 71, hlavní jídlo 50-90 KN

Pokud si chcete dopřát zážitek v elegantním prostředí, měli byste navštívit restauraci Del Posto v letovisku Baška Voda. Restaurace se nachází pod křídly honosného hotelu Grand Hotel Slavia. Ceny tu nejsou nijak extrémní a výborně si pochutnáte třeba na grilované chobotnici.

restaurace v Makarské

4. Kanoba Galinac – Dokonalá peka v zapomenuté vesničce s výhledy

Sv Jurja 52, hlavní jídla 70-150 KN

Velmi lahodné jídlo si můžete dát, pokud pojedete po pobřežní dálnici a budete následovat ukazatele přímo s názvem Kanoba Galinac. Tuto malebnou restauraci najdete v opuštěné kamenné vesničce. Restaurace nabízí posezení na rozlehlé terase, odkud se naskýtá úžasný výhled na ostrovy v Jaderském moři a letovisko Brela. Už jste ochutnali peku (maso či mořské plody vařené pod kupolovým víkem)? Pokud ne, tak tady máte skvělou příležitost!

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Neptun - překrasny hotel

5. Jeny Restaurant – Chorvatská tradice s francouzským šmrncem a skvělým výhledem

Čovici 1, degustační menu s vínem 780 KN, bez vína 600 KN

Za dobrým jídlem se můžete vydat také na svahy pohoří Biokovo. Zdejší kulinářské umění je zaměřeno na středomořské chutě s nádechem Francie. Nenajdete tu klasické menu, ale degustační menu o sedmi chodech, které může být přizpůsobeno vegetariánům či alergikům. Doporučujeme rozhodně rezervaci předem a v případě zaměřeného menu, nahlásit. Z restaurace si můžete vychutnat nádherné výhledy na Makarskou riviéru. Tohle místo stojí vážně za to!

ceny Makarská

 

levné apartmány Makarska
Ubytování v Makarske

Ohodnoťte

2 Responses to Kde se najíst na Makarské? Tipy na 5 nejlepších restaurací!

  1. Martin Šrámek

    U bodu c.2 bych nepsal aby se vydali 10km smer na Tucepi, to je zavadejici, ale to ze je to primo v Tucepi, primo naproti plazi, a je to celkem 5km od Makarske.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2020, Kategorie : Chorvatsko