Korčula – velmi cenná památková rezervace


ubytování Chorvatsko

Korčula je ostrov v Jaderském moři, který oplývá bohatou historií a spoustou kulturních památek. Přírodní scenérie je tu na většině území hornatá, zvláště při okrajích pobřeží. Ve vnitrozemí se vyznačuje i pevninou s lesnatými hřebeny. V těchto podmínkách se výborně daří palmám, piniím, cypřišům, borovicím, fíkovníkům, atd.

korculaDříve byla Korčula známá stavbou lodí, dnes se obrací více k turismu a cizineckému ruchu. Těžil se tu luxusní bílý mramor a vápenec, který se fantasticky hodí do interiérů. Vápencové povrchy jsou dodnes považovány za úrodnou lokalitu, kde se pěstuje zelenina, víno a třeba olivy.

Pláž na Korčule je oblázková s pozvolným vstupem do moře. Jediné, co tu malinko narušuje čistotu vody, je jihovýchodním směrem lodní provoz. Nicméně pláže jsou upravené a na velmi vysoké úrovni poskytovaných služeb. Hotelové komplexy tu jsou vybudované nově a moderně. Hotel Bon Repos je pro milovníky vodních sportů, je tu klidná zátoka. Možnost vyjížďky na ostrov Badija, je taxi člunem, který vás tam převeze. Také tu naleznete pláže, kde to ke koupání úplně vybízí. Pro milovníky potápění je jako stvořená vesnice Račišce, která vlastní mělké zátoky, kde se nebudete bát se potápět. Rovněž si tu dobře zaplavete. Písečná zátoka Pržina patří mezi jednu z nejhezčích pláží na Korčule. Ostrov Korčule si oblíbili zvláště milovníci potápění a rybolovu. Naleznete tu však i jachtařský přístav, který se pyšní veškerými službami tím spojenými.

Stejnojmenné město Korčula je kolébkou historie a umění dávných předků. Spatřit tu můžete Zemskou bránu s cínem a zpevněnou věž Kopnena Vrata. Je zde muzeum tance „moreška“ a zárukou je tu krásný výhled. Dále určitě stojí za zmínku katedrála sv. Marka, palác Arneri, gotický kostel sv.Petra, kostel Všech svatých, zalesněná hora Glavica. Nedaleko vzdálený ostrov Badija slibuje nejen pěkné koupání, ale i františkánský klášter s křížovými výpravami.

ubytování Korčula
Levné apartmány na Korčule


2 Responses to Korčula – velmi cenná památková rezervace

  1. Oľga Kmeťová

    Korčula je krásna, boli sme tam loďou na celý deň

  2. Oľga Kmeťová

    Korčula je krásna, boli sme tam loďou na celý deň

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2014, Kategorie : Magazín