Kouzelné místo – Mali Brijun


ubytování Chorvatsko

Plánujete letošní dovolenou? Nedáte dopustit na stále velmi oblíbené Chorvatsko? Pokud vás zdejší krásy lákají, ale nelibujete si na přeplněných plážích a v turisticky oblíbených destinacích, máme pro vás speciální tip. Tím je okouzlující ostrůvek Mali Brijun, který se nachází v souostroví Brijuni, jemuž dominuje jeho větší bratříček a 13 menších ostrůvků. Ne nadarmo se říká, že kdo jednou objeví krásu Brijunských ostrovů, už nikdy se nebude chtít navrátit do rodné domoviny.

Božské ostrovy lidskému zraku ukryté

Téměř čtyři desítky let byly Brijunské ostrovy zrakům turistů skryty. Spatřit jejich krásu mohl jenom Josip Broz Tito – hlava bývalé Jugoslávie. Až po 37 letech byly ostrovy zpřístupněny všem ostatním. Jak vůbec souostroví Brijuni vzniklo? Podle legendy se původně jednalo o jeden rozlehlý ostrov, který byl stvořen samotným Bohem. Pro svou krásu a hojnost se stal trnem v oku ďábla. Ten se jej rozhodl zničit a tak po ostrově rozsypal skály a kameny. Tím ostrov rozdělil na několik menších, jejichž krása však nijak neutrpěla.

Navštivte Mali Brijun a nechte se pohltit jeho krásou

Rozloha Maleho Brijunu činí 8,3 kilometrů čtverečných a od Puly je ostrůvek vzdálen přibližně 6 kilometrů. Na ostrově platí přísný zákaz automobilů (ty můžete nechat ve Fažanském přístavu). Kromě jiného zde byl vybudován také národní park s celou řadou chráněných druhů, které jinde na světě nenajdete. Ostrov si pro svou bohatou faunu a floru, křišťálově čisté moře, výborné podmínky pro vodní sporty a potápění, minimum turistů a všudypřítomný klid oblíbili zejména vrcholoví sportovci a celosvětově uznávané celebrity. Pokud si chcete alespoň na pár dní užívat krás, které Brijunské ostrovy nabízí, připravte si nemalý finanční obnos, který vám však rozhodně nebude líto obětovat. Návštěva ostrova je totiž nezapomenutelným zážitkem, na který si se slzou v oku i po letech vzpomenete.

ČTĚTĚ:   Kvůli těmto vlastnostem si Chorvaty zamilujete!
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko