Kvůli těmto vlastnostem si Chorvaty zamilujete!


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je zemí milých a veselých lidí. A jak by také ne, když žijí na místě, kde je většinu roku pěkně, hodně svítí slunce a navíc mají jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy, ne-li to úplně nejkrásnější? Jací jsou Chorvati? Zjistili jsme o nich některé zkutečnosti a došlo nám, že i díky nim se do Chorvatska vždycky tak těšíme! Souhlasíte s námi?

Chorvati

Chorvati jsou přátelští

Jistě, to se dá říct o mnohých národech. V Chorvatsku ale přátelská povaha z místních lidí skutečně čiší! Ať jste na trhu, v obchodě, v baru nebo se jen potřebujete na ulici zeptat na cestu. Vždy jsou milí, rádi si popovídají, poradí a pomohou. A většina má u toho navíc úsměv na tváři.

Mají dokonalý kulturní přehled

Mnoho Chorvatů má velmi dobrý přehled o tom, co se děje na poli kultury. Jsou sečtělí a rádi se přidávají ke konverzacím o nových knihách, nedávno zhlédnutém filmu nebo hudbě. Většinou mají velmi dobrý přehled o zaběhnutých kapelách, ale i nováčcích na rockové, punkové, popové i rapové scéně.

Typická je jejich pohostinnost

S tím se jistě mnozí z vás setkali na vlastní kůži. Například pokud bydlíte v soukromém apartmánu, není výjimka, když přijde paní domu s právě upečeným koláčem nebo milými dárečky na rozločenou. A to rozhodně dělat nemusí. Ani se nám nezdá, že by to dělali kvůli bussinesu. Oni prostě takoví jsou. Pokud jste pozváni k Chrvatům na návštěvu, vsaďte bty, že se dobře a dosyta najíte a o pití ani nemluvě!

Jejich doménou je i velkorysost

Ta souvisí také s jejich pohostinností. Není u nich nic nenormálního na tom, když se jeden rozhodne zaplatit útratu za celý stůl. Jsou také velkorysí ohledně svého času. Rádi zabřednou do dlouhé diskuze, a to i s neznámými lidmi na ulici. Pokud mluvíte Chorvatsky, buďte si jistí, že zažijete dlouhé a nezapomenutelné rozhovory!

ČTĚTĚ:   Letecké dny v Zadaru

Co Chorvat, to vtipálek

A to nemyslíme nijak zle. Chorvati mají velmi dobrý smysl pro humor. Říká se, že jejich humor je tak tmavě rudý, jako jejich víno Dingač. Ale pozor, rádi si dělají legraci z turistů, tak buďte i na to připraveni. Pokud ale přispějete sami nějakým svým vtípkem, prolomíte ledy a budete jejich!

Ctí své tradice

O tom není potřeba se nijak rozepisovat. O lásce k tradicím hovoří spousta festivalů a oslav, které se během roku v Chorvatsku konají. Chorvati jsou hrdí na své kořeny. Tradiční tance i hudba zní napříč celým Chorvatskem, a to na vesnicích i ve městech.

Zajímají se o své sousedy

Jistě, můžete namítnout, že sousedská sounáležitost funguje dobře v malých městech po celém světě. V Chorvatsku ale funguje i ve velkých a neomezuje se pouze na „dobrý den“. Chorvati rádi prohodí s každým známým pár slov, se sousedy si vypomáhají, zajímají se o jejich život. A nejen se sousedy, ale i s prodavači ve vedlejším obchůdku nebo s pošťákem, který každý den prochází kolem.

Chorvati

Milují přírodu a zvířata

V dnešní době se láskou k přírodě ohání kde kdo. Chorvati to ale mají vryto hluboko pod kůží. Moc dobře vědí, že krásná příroda, nádherné národní parky a úžasné pobřeží je to, za čím jezdí turisté, bez nichž by jejich ekonomika byla někde úplně jinde. Mají svou zemi a přírodu rádi, jsou na ni hrdí a pečují o ni. Pečují i o zvířata. Ve velkých městech dávají psům i kočkám misku s jídlem, přestože se nejedná o jejich páníčky.

Jistě, ani Chorvati nejsou dokonalí! Ale jejich dobrosrdečná a veselá povaha nás pokaždé přesvědčí o tom, že se do Chorvatska vyplatí jet příští rok zas! Nemáte to také tak?

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

9 Responses to Kvůli těmto vlastnostem si Chorvaty zamilujete!

 1. Patrik Baník

  bol som tam raz ale hned som si obľubil prostredie a vybornych ľudi su to Slovania takže preto mame k nim blizko

 2. Kučerová Lucka

  Chorvati jsou prostě NEJ❤️❤️❤️‼️

 3. Perníček Cze

  Mili ? spis typicti jak ostatni lidi nekdy az drzi.. jen nekteri se chovaji pratelsky ale vetsinou na zacatku pobytu na konci vam vrazi klidne kudlu do zad 😀

 4. Oravcová Gabriela

  Ludia ako vsade inde zijem tu najdu sa aj dobry aj zly

 5. Petr Loope

  Perníček Cze
  Souhlas.

 6. Perníček Cze

  tak zijou z turismu – uvitani top , konec nezajem.. ale jo kdyz jsem byl v jednom resortu tak sem si pokecal u stolu predposledni den z rusakama naproti a vedle sedeli stari chorvati – ucitele co cestovali po chorvatsku a ti byli v poho znali se i z reditelem resortu , byvali student 😀

 7. Jan Chaloupka

  Jako všude rozhodují peníze zas na druhou stranu to chápu žijí z nich až do příští sezony.

 8. Jindra Houžvicová

  Miluji Chorvatsko…❤️

 9. Šíma Jiří

  Chorvati od nepaměti hlavně nabyté peněženky kdysi markama a dnes eurem. Jednu sezónu jsem tam pracoval, tak vím o čem to je. Jinak Chorvatsko moře a příroda je úžasná a rádi se tam vracíme.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2020, Kategorie : Chorvatsko