Last Minute Chorvatsko – výhody a nevýhody


ubytování Chorvatsko

Je zajímavé, jak v rámci komerčního účelu se některá slova překroutí tak, aby firmy přilákaly další zákazníky a zvyšovaly si tak svůj obrat. Před lety se zavedl termín „Last minute“ a prodávaly se pod ním zájezdy na poslední chvíli.

To znamenalo, že se nabízela místa, která někdo na poslední chvíli odřekl, nebo ještě zůstala prázdná, nikdo si je neobjednal. Samozřejmě tato ubytování či zájezdy byly pak mnohem levnější. Název se všeobecně ujal pro svou výhodnost zejména pro zákazníky. Nyní však již tak zevšeobecněl, že si zájezd „last minute“ můžeme koupit už v zimě na léto.

Opakem „last minute“ je „first minute“, což znamená prodej s velkým časovým předstihem před začátkem dovolené. I tyto nabídky jsou zlevněné, protože si tím zaplňují dopředu místa. Zde je jen otázka, zda nenastane v průběhu několika měsíců k nějaké zásadní změně jak u vás nebo v cílové destinaci. Komické na tom je, že si můžeme na jeden termín i v plné sezóně objednat v jeden den zájezd jak last minute, tak first minute. Obvykle to bývá na přelomu zimy a jara.

Nevýhody

last minute chorvatskoNa první pohled by zákazník neměl vidět nevýhody. Není tomu ale tak úplně, základní nevýhodou je možná právě cena. Když se na věc koukneme logicky, je to tak, že se od počátku vysadí vysoká cena, ale to platí vlastně pro jakékoliv zboží, protože zájezdy zbožím jsou, škrtne se a pod ní se napíše zlevněná částka. Je tedy asi jasné, že o žádnou slevu nejde, ale většinou o nenápadné klamání. Zájezd pak platíte v plné ceně jen s tím, že nad vaší cenou je neplatná pomyslná vyšší částka, kterou stejně nikdo nezaplatil. Ale pocit že jsme ušetřili můžeme mít 🙂

ČTĚTĚ:   Gastronomie

Pokud využijeme a zakoupíme si skutečně ubytování Last minute, tedy na poslední chvíli, tak většinou máme jen krátký čas na dojednání a případné splnění našich přání či vyjímek a musíme se podřídit přesnému termínu který pro nás zbyl volný ale právě proto v takovýchto případech ušetříme.

Výhody last minute

first minute chorvatskoMožná ze začátku článku čtenář mohl vytušit, že by měl zaujmout negativní postoj k nabídkám prodávaným jako last minute, ale to vůbec není naším úmyslem. Skutečně solidní prodejci nabízejí volná místa ještě pár dní před nástupem, tedy skutečně jako last minute.

Jsou mezi námi i tací, kteří s tím předem počítají nebo dostanou nečekanou dovolenou. Sbalí si své věci a čekají na výhodnou nabídku. Myslíme si také, že pokud jim nezáleží na destinaci tak i odjedou a mohou být i spokojení.

U nabídek Last minute Chorvatsko se totiž většinou nabízejí stejné podmínky. Ubytovateli se stane, že mu host nepřijede i přesto že zaplatí zálohu a tak může tento termín zkusit v nabídce typu Last minute či Last moment finančně zvýhodnit na poslední chvíli.


last minute chorvatsko bez cestovky
Last minute nabídky ubytování v Chorvatsku

Last Minute Chorvatsko – výhody a nevýhody
5 (100%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2016, Kategorie : Magazín