Letecky do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Nesmírné kulturní a přírodní bohatství činí z Chorvatska jednu z nejžádanějších letních destinací, a pro Čechy dokonce nejoblíbenější prázdninový cíl vůbec. Do Chorvatska je to z Česka blízko, čeština a chorvatština jsou podobné jazyky a chorvatské ceny jsou pro nás (zejména ve srovnání s konkurenčními jihoevropskými destinacemi) přijatelné. S určitou nadsázkou lze říct, že jedinou chybičkou na kráse této destinace jsou pro nás ceny letenek.

letecky-do-chorvatskaCestovatelé, kteří si nevystačí pouze s palubním zavazadlem, kteří nejsou ochotni absolvovat zdlouhavé přestupy a kteří chtějí cestovat ve striktně stanoveném termínu, na zajímavou cenu pravděpodobně nedosáhnou. Určitá šance tu je, ale snad jen v případě, že si letenky zakoupíte s dostatečným předstihem. (Viz poslední odstavec.)

Letecky rychle a pohodlně (nikoliv však levně)

Patříte-li mezi cestovatele preferující rychlý a pohodlný způsob dopravy, s největší pravděpodobností využijte služeb letecké společnosti SmartWings. Ta operuje přímé lety z Prahy do Dubrovníku, Splitu a Puly, lety z Ostravy do Splitu a Puly či spoje z Brna do Splitu.

Zejména Moravany ze severu a Slezany by navíc mohly zaujmout přímé lety polské letecké společnosti Eurolot z Krakova do Dubrovníku a Splitu. Obyvatele jihomoravských regiónů pak možná osloví lety chorvatské vlajkové letecké společnosti Croatia Airlines z Vídně do Zagrebu, Puly, Zadaru, Splitu a Dubrovníku či routing Vídeň – Split německého dopravce Air Berlin. Také Západočechům vychází vstříc Air Berlin, a to linkou Norimberk –  Split.

Do Bělehradu a dále do několika chorvatských destinací létá z Vídně a Prahy společnost Air Serbia, ale v tomto případě se již nevyhnete (často zdlouhavému) čekání na přípojný let v Srbsku.

Pokud neprahnete po zdlouhavém porovnávání cen na webových stránkách jednotlivých aerolinií, využijte vyhledávací formulář umístěný na webu JAKnaLetenky.cz. Na něm navíc můžete (při rezervaci v bodě 5 / kalkulace ceny) uplatnit slevový kód „www.jaknaletenky.cz“, a tak ušetřit nějakou tu stokorunu.

ČTĚTĚ:   Plavby na plachetnicích


letecky-do-chorvatska-2
Na křídlech nízkonákladového dopravce

Především mladší zájemce, kteří jsou ochotni cestovat pouze s palubním zavazadlem a zkousnout nějaký ten zdlouhavější přestup, by mohly oslovit nabídky nízkonákladových aerolinií. Jednotlivé lety „low costů“ vám pomůže zkombinovat například webová služba AZair, na které v rámci optimalizace ceny (jako místo odletu) můžete zadat také Česko a okolí, Česká republika nebo Morava a jako příletovou destinaci například jen Chorvatsko (tedy Chorvatsko kdekoliv). Více informací o vyhledávání nízkonákladových letů naleznete pod tímto odkazem.

Nejlevnější letenky do Chorvatska

Preferujete-li nízkou cenu a datum cesty jste ochotni přizpůsobit té nejvýhodnější cenové nabídce, nebo jednoduše jen věříte, že se akční nabídka „trefí“ právě do vaší plánované dovolené, sledujte akční nabídku letenek do Chorvatska. Zejména v případě, že můžete váš let zakoupit s dostatečným předstihem, dosáhnete na opravdu mimořádně atraktivní cenu, a to (často) i v případě, že budete do Chorvatska cestovat v průběhu letních prázdnin.

 

Ohodnoťte

One Response to Letecky do Chorvatska

  1. Švec Dalibor

    Dobro došli 😉

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2014, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Magazín