Letní ceny pohonných hmot v Chorvatsku 2013


ubytování Chorvatsko

Ani v letošní sezoně nepřišlo Chorvatsko zkrátka. Na přelomu měsíce července a srpna zažívá jako každý rok nemalý zájem turistů, kteří míří za odpočinkem, blankytně čistým mořem i netradičními zážitky. Ještě větší zájem o tuto velmi oblíbenou dovolenkovou destinaci zapříčila také skutečnost, že je Chorvatsko od 1. 7. 2013 součástí Evropské unie. Každoročně se k Jaderskému moři vypravuje spousta rodin vlastním automobilem. Obecně se doporučuje natankovat co největší objem pohonných hmot v České republice nebo Polsku. Pokud vám však nafta, či benzin dojde, budete muset navštívit chorvatskou čerpací stanici a chybějící pohonné hmoty doplnit. Za kolik natankujete? To bude předmětem tohoto článku.

Kde tankovat?

V Chorvatsku natankujete u celé řady značkových čerpacích stanic. Zřejmě nejrozšířenější jsou čerpací stanice, které naleznete pod hlavičkou společnosti INA. Tankovat pohonné hmoty je možno obecně od 7:00 – 22:00 hod (v hlavní letní sezoně). Velké čerpací stanice nebo stanice u mezinárodních letišť jsou dokonce otevřené nonstop. Platit můžete v hotovosti nebo kartou.

Za kolik natankujete?

Dle nejnovějších informací, které byly aktualizovány k 21. 7. 2013 je možno natankovat u chorvatských čerpacích stanic naftu za 1,26 EUR a benzin za 1,37 EUR. Nutno podotknout, že tyto ceny nejsou nikterak stálé a mění se téměř každý den. Navíc se jedná o vážený průměr cen. Narazit tedy můžete na čerpací stanice, které budou prodávat pohonné hmoty dráž i levněji.
Podívejte se na – aktuální ceny pohonných hmot v Chorvatsku.

Čím zaplatím?ceny nafty a benzínu v Chorvatsku

Ačkoli je Chorvatsko součástí EU, stále se zde platí chorvatskými kunami. A výjimkou nejsou ani platby na čerpacích stanicích. Obecně se doporučuje platit spíše kartou, než v hotovosti. Bez Eur se ale v Chorvatsku také neobejdete. Jedete-li po vlastní trase, Eury zaplatíte ubytování, kunami zase jídlo a pohonné hmoty.

ČTĚTĚ:   Na konci léta bezpečně do Chorvatska!
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko