Letní karnevaly v Makarské a na Pagu


ubytování Chorvatsko

Léto je doba dovolených, kdy si turisté užívají slunce a moře, poznávají nové destinace a jejich obyvatele. Ale turisté se chtějí i pobavit a právě to jim nabízejí letoviska Pag a Makarska, v nichž se uchovala tradice letních karnevalů.

Slavnosti v ostrovním městečku Pag se konají 29. a 30. července. Je to nejstarší karneval na Jadranu, což je zárukou, že jeho návštěvníci a účastníci prožijí mimořádné zážitky. Prvního dne karnevalového veselí se koná slavnostní průvod. Druhého dne získají nejlepší masky hodnotné ceny. Závěr festivalu je zároveň jeho nejatraktivnější částí. Patří sem pálení „masopustu“ na ústředním náměstí městečka Pag. Tímto aktem obyvatelé podle lidové tradice vyženou z městečka zlé síly, které se sem po celý rok již nevrátí.

Město Pag se nachází na stejnojmenném ostrově, který je jedním z největších jadranských ostrovů a vyznačuje se členitým pobřežím s mnoha zátokami, mysy, útesy a plážemi. V největší zátoce Paška uvala se nachází dvacetikilometrová oblázková pláž. Na ostrově Pag najdete neobvyklé tvary skal, divokou exotiku, malebné oázy, horské stezky a mělké zátoky. Jejich prohlídka by zabrala několik dnů.

Město Pag vzniklo v 15. století. Proslavily ho saliny (soline). Dodnes si zde lze prohlédnout způsob získávání soli odpařováním mořské vody v menších hliněných bazénech. Pro město Pag jsou typické i známé krajky, které se zde vyrábějí již několik set let. Každá krajka je unikátem. I nyní si můžete prohlédnout tyto nádherné rukodělné výrobky, které jsou výsledkem trpělivé a náročné práce zdejších žen. Jsou vystaveny v uličkách staré části města a lze si je tam i zakoupit.

Na začátku srpna se koná maškarní slavnost i v Makarské, kterou proslavila nádherná dvoukilometrová písčitá a oblázková pláž omývaná křišťálově čistým mořem. Také karneval Makarské má dlouholetou tradici. Díky nádhernému prostředí a bohatému kulturně-zábavnímu programu, které turistické středisko nabízí, se sem každým rokem hosté rádi vracejí, aby zde prožili nádhernou dovolenou a zúčastnili se karnevalu.

ČTĚTĚ:   Klidný ostrov Vir pro milovníky romantiky

Makarska je jednou z nejznámějších turistických destinací chorvatského Jadranu. Láká své hosty přírodními krásami a příjemným podnebím, ale také pestrou turistickou nabídkou. Turističtí pracovníci získávají sympatie hostů také svou pohostinností.

Makarska se rozkládá na úpatí horského masivu Biokovo, který chrání město před vnitrozemským klimatem. Jsou zde mírné zimy, dlouhá teplá léta a často vane osvěžující mistrál. Makarska vyrostla kolem přírodního přístaviště, které chrání poloostrov sv. Petra a mys Osejava. Bezpečné útočiště před nepřízní počasí zde kdysi nacházely lodě mořeplavců, pirátů i obchodníků. Dnes slouží zdejší přístaviště turistickým jachtám, plachetnicím a výletním lodím. S dějinami města se turisté mohou seznámit ve františkánském klášteře, který oslavil pětisté výročí svého vzniku.

Ubytování ve městě Makarska:

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko