Letoviska na ostrově Krk


ubytování Chorvatsko

Kromě nejvýznamnějšího turistického střediska Bašky, je na ostrově Krk několik dalších větších i menších obcí, které stojí za návštěvu.

Dobrinj a Šilo

Cesta sem se vyplatí už jen kvůli tradičnímu jídlu, zvanému šurlice sa gulašom (těstoviny s gulášem.) V místní restauraci pod kostelem se vaří denně. K Dobrinji patří i pobřežní osada Šilo, vzdálená 6 km, odkud odjíždí pravidelně osobní trajekt na pevninu do Crikvenice.

Krk

Správní centrum ostrova leží v zátoce lemované borovými lesy. Každá epocha jeho dějin je zde zvěčněna hradbami a věžemi, kostely a paláci. Vedle hlavního náměstí stojí stará městská brána a naproti začíná nákupní třída. Domácí i hosté si oblíbili rustikální konobu Galija.Krk_(Stadt)

Malinska

Toto letovisko na západním pobřeží se proslavilo svým zvláštním mikroklimatem. Údajně je zde v létě nejchladněji a v zimě zase nejtepleji z celého ostrova. Podél přístavu se táhne pěší promenáda a kolem ní spousta kaváren, barů, restaurací a zmrzlinových salonů.

Njivice

Díky turistickému ruchu se tato vesnička v posledních letech rozrostla. Pro milovníky procházek a joggingu vede z vesnice do letoviska Malinska 5 km dlouhá cesta bez automobilové dopravy, lemovaná dubovými lesy.

Punat a Košljun

V Punatské zátoce je největší jachetní přístav na celém Jaderském pobřeží. Pro milovníky sportu je k dispozici bezplatná půjčovna kol, člunů, tenisové kurty a jachetní škola.

Uprostřed Punatské zátoky leží malý, velice často fotografovaný klášterní ostrov Košljun, kam se lze nechat dopravit čluny z Punatu. V bohatě zdobeném kostele se stále zpívají písně ve starém chorvatském jazyce.

Soline

V lagunovité zátoce Soline na severu Krku se u vesnice Čižiči usadily vedle jemného písku také nánosy přírodního léčivého bahna. Potření tímto zdravým blátem od hlavy až k patám bývá častou zábavou turistů všech věkových kategorií. Po 3 km dlouhé silničce nahoru se můžete dostat ke krápníkové jeskyni Biserujka.

ČTĚTĚ:   Ceny potravin v Chorvatsku 2015

Vrbnik

Malebné starobylé městečko s úzkými uličkami a schodišti se rozkládá na východním pobřeží na vápencové skále, příkře spadající k moři. Daří se tu vinné révě a každý den je možné si prohlédnout místní vinný sklep a ochutnat i koupit víno.


ubytování Krk
Levné apartmány na KrkuOhodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín