Luxusní zátoky ostrova Korčula


ubytování Chorvatsko

Chorvatský ostrov Korčula je každoročně vyhledávanou destinací tisíce turistů z celého světa. Tento krásný hornatý ostrov najdete v jižní Dalmácii a stejně jako jiné ostrovy v Jaderském moři, i tento vyniká členitým pobřežím, spoustou krásných zátok a nádherných pláží.

Pokud na ostrov Korčula plánujete jet letos nebo někdy v budoucnu, přinášíme vám tipy na krásné zátoky s plážemi, jejichž návštěvu byste si určitě neměli nechat ujít.

Korčula

Zátoky poblíž obce Račišće

Nedaleko města Korčuly, přibližně pouhých 12 kilometrů, najdete krásnou zátoku a pláž s názvem Vaja. Leží u města Račišće. Je tvořena kamínky a má celkem pozvolný vstup do moře. Za větší hloubkou ale nemusíte plavat daleko. Zátoku obklopují skály se zelení a je tu i pár míst, kde najdete příjemný stín.

Nádhernou romantickou pláž najdete v zátoce Samograd, která také leží poblíž obce Račišće. Jedná se o odlehlou pláž, kde rozhodně nebude hlava na hlavě, a to i přesto, že leží přibližně 15 kilometrů od města Korčula. Můžete si tu užívat křišťálově čistou vodu a krásnou přírodu okolo. Není tu žádný kiosek, bar ani restaurace. A jak se sem dostanete? Mžete vzít třeba autobus do města Račišće a potom se vydat do zátoky asi tak 30 minutovou procházkou. Nezapomeňte si s sebou vzít hodně litrů vody!

Zátoky poblíž Pupnatu

Při svém pobytu na Korčule si rozhodně udělejte výlet do místa zvaného Pupnatska Luka. Tato krásná zátoka na východní straně obce Pupnat (nedaleko letoviska Lumbarda), je velmi oblíbeným místem nejen turistů, ale i místních. Zajímá vás proč? Pláž tady je místy tvoře pískem, což je velmi příjemná změna k věčným skalnatým a oblázkovým plážím typickým pro Chorvatsko.

Pupnatska Luka, Korčula

Najdete tu také restaurace, kde si můžete dát malý snack ale i grilované maso a samozřejmě studené nápoje. Kromě toho tu máte možnost půjčit si lehátka a slunečníky. Zkrátka tady vám bude po celý den krásně! Dá se poblíž zaparkovat na poměrně rozlehlém parkovišti a jsou tu k dispozici i veřejné toalety.

ČTĚTĚ:   Vánoce v Chorvatsku

Hned za rohem od Pupnatske Luky na tom samém pobřeží najdete kouzelnou pláž Bačva v malé zátoce. Je tvořena malými oblázky. Vzhledem k tomu, že není tak dobře dostupná jako je například Pupnatska luka, nesetkáte se tu s příliš mnoho lidmi. V letní sezóně tady funguje i restaurace.

Opravdová lahůdka na závěr: ostrov Badija

Tento malinký ostrov poblíž Korčuly každopádně stojí za návštěvu. Vezme vás sem vodní taxi a cesta zabere pouhých 10 minut. Pláže na něm patří mezi ty nejmalebnější a jsou rozprostřené po velkém úseku pobřeží. Některé mají písek, jiné nabízí nádherná plavecká místa, ale všude vás ohromí krásně čistá voda.

Ostrov Badija

Ostrovu dominuje klášter Badija, v jehož okolí najdete pláže oblázkovou. Tato i další, kterou najdete na severní straně ostrova, je lemována borovicemi, takže o přirozený stín tu není nouze.

Hned vedle mola, kam připlouvají lodě, si můžete zaplavat v přírodním mořském bazénu – je tu velká hloubka a z mola se dá bezpečně skákat do moře. Místa pro plavání a skákání, kde je hluboká voda, najdete po celém pobřeží ostrova. Počítejte ale s tím, že tady určitě nebudete sami. V sezóně na ostrůvek za krásným koupáním vyráží spousta lidí.

Na ostrově najdete malou restauraci, kde seženete něco málo k jídlu a pití, ale žádný obchod tu není. Pokud tu plánujete strávit celý den (což rozhodně doporučujeme), vezměte si zásoby pití i jídla s sebou. Vodní taxi sem plují každou hodinu z města Korčula a i samotná plavba je skvělým zážitkem.

levné apartmány Korčula
Ubytování v Korčule

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2018, Kategorie : Chorvatsko, Dalmácie - Dubrovník