Lze v Čechách sehnat chorvatský kámen?


ubytování Chorvatsko

Chorvatské kameny jsou známé jako obkladový materiál. Například saličský kámen je vhodný na obkládání kolmých i vodorovných ploch v iteriéru i exteriéru. Barva kamene je od světle žluté po světle oranžovou. Používá se místo pískovce či opuky, které jsou mnohem měkčí.

 

Vhodný je také jako dlažba u bazénů nebo na terasách, jelikož díky světlé barvě neakumuluje teplo a nepálí. Jeho přednosti, kterou je tvrdost, se užívá i k pokládce na chodníky a pojezdové plochy.

humSaličský kámen si můžete objednat u Davida Donáta v Dymokurech u Nymburka za přijatelné ceny. Do síly kamene 3,5 cm, což je ideální pro pokládku na cesty a parkovací plochy u domu, lze odebírat celé palety. Chorvatský kámen je materiálem pro náročné zákazníky, kteří žádají odolnost a zároveň chtějí do svého domova vnést kouzlo středomořské architektury. V nabídce firmy Donát je několiv druhů chorvatských vápenců a mramorů, ze kterých lze vyrobit dlažbu, obklady, parapety, kryty zídek, obrubníky, ale i zahradní nábytek v podobě stolů či laviček. Společnost dováží z Chorvatska jen kvalitní přírodní kámen, který je vhodný pro různé účely. Kromě dlažby, obkladů, mozaiky, dekorativních kamenů, mohou být z chorvatského kamene i vany a umyvadla. Dováženy jsou také deskoviny a pracovní desky. Jeho tvrdosti a dlouhé životnosti se používá také k výrobě soch a dalších dekorativních prvků vystavených nepříznivým povětrnostním vlivům.

Výborným stavebním materiálem je kámen z ostrova Brač, který je proslulý z mnoha významných staveb, od Bílého domu ve Washingtonu až po Dioklesiánův palác ve Splitu či několika katedrál. I v Čechách se tento výborný kámen uplatnil při stavbě galerie v Mikulově. Použity byly obrovské kamenné bloky dovezené z Brače na kamionech. Tvůrci chtěli, aby nová stavba zapadala do místního prostředí, a jelikož tento kámen připomíná vápenec, ze kterého je stvořena celá Pálava, padla volba na bračský kámen, který je na pohled stejný, ale mnohem pevnější a tvrdší. Druhým důvodem bylo, že místní vápenec se již netěží.

ČTĚTĚ:   Lošinj je malý, ale kouzelný ostrov
Lze v Čechách sehnat chorvatský kámen?
4 (80%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Magazín