Maják Sv. Petar u Makarské bude luxusní turistická oáza


ubytování Chorvatsko

Maják Sveti Petar s výhledem na makarskou pláž a Biokovo by se brzy měl stát oázou pro poklidnou dovolenou turistů, kteří touží po luxusu. Z makarského majáku je výhled na mnoho kilometrů dlouhou oblázkovou pláž. V pozadí se rýsuje pohoří Biokovo a na jižní straně se rozkládají ostrovy. O pobyt na majáku mají turisté mimořádný zájem. Proto chtějí investoři již do letošního léta obnovit majákový objekt, který byl i do nynějška k pronajmutí. Byl dokonce jedním z nejlépe využitých objektů podle kritéria počtu turistických noclehů.
Maják sv. Petar
Maják Sv. Petar vyrostl v roce 1884 na stejnojmenném poloostrově, který se nachází západně od města Makarska. Stojí v blízkosti jedné z nejhezčích pláží na Jadranu. Do areálu majáku patří čtverhranná kamenná věž a přízemní majáková budova o celkové rozloze 90 čtverečních metrů, rámovaná kamennou terasou. Maják je automatizován a zapojen do systému dálkového dozoru a proto zde nepracují ani strážci majáku.

Budova je vzdálena jen asi deset metrů od moře. V okolí majáku se rozkládají přírodní pláže s plochými skalami vhodnými k opalování. Asi o sto metrů severněji začíná jedna z nejhezčích jadranských oblázkových pláží, která byla oceněna i modrou vlajkou – symbolem čistoty. Je to makarská městská pláž, na níž najdete bohatou nabídku jídel a nápojů v objektech pohostinství, ale také mnoho možností provozování sportovních aktivit a rekreace.

Maják se nachází asi deset minut pěší chůze od středu města Makarska. Do města se dostanete po asfaltové silnici. Makarska je jedním z nejznámějších středisek cestovního ruchu na Jadranu. Kromě koupání a opalování na pláži je zde možnost provozování různých jiných sportů. Koná se zde i mnoho kulturních akcí a pořadů. Bohatý noční život v letovisku Makarska přispívá také k atraktivitě pobytu na nedalekém majáku. Maják je exkluzivním místem, kde můžete prožít nezapomenutelnou dovolenou.

ČTĚTĚ:   Molunat - nejjižnější chorvatské letovisko

Není známo, kdo tento maják pojmenoval po svatém Petru, prvním apoštolském mučedníkovi, klíčníku a hlídači brány do ráje. Ale nádherný poloostrov a maják skutečně představují pozemský ráj. Jsou zde překrásné mysy, omývané křišťálově čistým mořem, zelenými oázy s pohořím Biokovo v pozadí. To vše zanechá v návštěvníkovi nezapomenutelný dojem.

Hostům, kteří přijedou vlastním autem, lze doporučit jednodenní výlet na nejvyšší vrchol pohoří Biokovo. Na hoře Sveti Jure si užijete nádherného výhledu na krajinu a romantický východ i západ slunce.
Maják Makarska
Na chorvatském Jadranu je celkem 45 majáků. Třináct z nich bylo renovováno a slouží k pobytu turistů – rezervace majáků zde. Zájem o dovolenou na majácích, které představují kulturně-historické dědictví, je velký a proto je nezřídka nutné si zarezervovat ubytování na majáku s ročním předstihem.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko