Mali Lošinj a Lika zabodovali v žebříčku „světových zelených destinací“


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko opět dokazuje, že se jedná o zemi, kterou stojí za to navštívit. Kromě úžasného moře má totiž jedinečnou přírodu, o čemž svědčí mnohá ocenění, která každoročně země získává. Ani rok 2020 nebyl výjimkou a Chorvatsko opět zabodovalo. Tentokrát v žebříčku „zelených destinací“.

Mali Lošinj

Mali Lošinj a Lika jsou dobrým příklad udržitelnosti pro jiné destinace

Dvě chorvatská místa byla zařazena mezi 100 nejlepších zelených destinací roku 2020. Jedná se o region Lika a město Mali Lošinj na ostrově Lošinj. Cílem této soutěže je především po celém světě zdůraznit a zviditelnit skutečné a relevantní příběhy odpovědného cestovního ruchu, který se mnohdy a také velmi lehce může vymknout kontrole. Ocenění tak slouží jako inspirace pro jiné destinace, cestovní kanceláře a také samozřejmě turisty a cestovatele všeho druhu.

Celkem bylo pro rok 2020 stanoveno 6 kategorií, ze kterých se vybíraly nejinovativnější a nejudržitelnější destinace. Jedním z kritérií bylo také uplatňování příkladů na základě praxe v jiných destinacích napříč celým světem. Ostrov Mali Lošin se objevil mezi 6 finalisty v kategorii Komunita a kultura za integrované řízení kvality a region Lika získal třetí místo v kategorii Ostrovy a moře za lokální produkty ve funkci rozvoje této destinace.

Plitvice, region Lika

Region Lika se pyšní třemi národními parky, jeskynním parkem a jinými zajímavostmi

Lika je překrásný region, který vede od Jaderského moře, přes pohoří Velebit, až k hranicícm s Bosnou a Hercegovinou. Nejznámějšími přírodními místy regionu jsou národní parky Plitvická jezera, Severní Velebit a Paklenica. Je to jedinečný region právě proto, že kombinuje nádhernou přírodu vnitrozemí Chorvatska a pobřežní část, která láká všechny bez výjimky.

Většina z této oblasti je jedinečným příkladem bohaté biodiverzity, která je předpokladem pro produkci prémiových potravin pod jedinečnou značkou Lika Quality. Právě díky tomuto projektu získala destinace Lika toto chvályhodné ocenění.

Mali Lošinj

Lošinj je považovaný za „ostrov vitality“

Ostrov Lošinj najdete v Kvarnerském zálivu a je velmi oblíbeným místem také pro české turisty, kteří to sem z Čech nemají zas tak daleko. Ostrov bývá označován za ostrov vitality a už od roku 2006 se snaží o udržitelný a odpovědný cestovní ruch. V celém Chorvatsku je dokonce považován za jednoho z lídrů v oblasti udržitelného rozvoje.

Mali Lošinj je největší město na ostrově, které se pyšní starobylými uličkami, historickým jádrem a velkým výběrem ubytování. Leží ve stejnojmenném hlubokém zálivu. Je tu příjemné podnebí a spousta lesů. Už koncem 19. století se město stalo jedním z nejoblíbenějších klimatických lázeňských středisek. Své vily si tu stavěla honorace i nejvyšší rakouská aristokracie včetně rakouského císaře Františka Josefa I.

Mali Lošinj

I dnes je město oblíbenou destinací pro lidi trpící astma nebo pro alergiky. V zátoce Čikat a Sunčana najdete krásné lesy, o jejichž rozvoj se zasloužil Spolek pro zkrášlení a zalesnění Malého Lošinje, který vznikl už v roce 1886.


levné apartmány Mali Lošinj
Ubytování v Mali Lošinj

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2021, Kategorie : Chorvatsko