Měsíc wellness center v lázeňském městě Opatija


ubytování Chorvatsko

Není sporu o tom, že stres velmi negativně působí na naše zdraví a je celá řada způsobů, jak jeho účinky snížit nebo vůbec eliminovat, nebo ještě lépe jak preventivně zabránit vzniku stresu. A jedním z těch nejpříjemnějších způsobů protistresové prevence je uvolnění ve wellness centrech. A to by měl být také jeden z důvodů, proč se v měsíci březnu rozhodnout pro relaxační pobyt v severojadranských lázních Opatija.

V březnu se totiž v Opatiji koná „Měsíc otevřených dveří wellness center“.  Prakticky všechny přední opatijské hotely mají výborně vybavená wellness centra, z nichž mnohá jsou specificky zaměřená, a na opatijský měsíc otevřených dveří připravila ještě zvláštní programy a slevy. Do akce se zapojily hotely „Admiral“, „Bristol“, „Adriatic“, „Kristal“, „Miramar“, „Milenij“, „Grand hotel 4 opatijska cvijeta“, „Mozart“ a „Villa Kapetanović“.

Opatija wellnessOstatně Opatija je celou svou tradicí a vývojem předurčena pro relaxační a ozdravné aktivity. Před více než 120 lety byla na základě odborných sledování a analýz prohlášena klimatickými léčebnými lázněmi, a to 4. března 1889, takže právě měsíc březen má historické předpoklady stát se měsícem otevřených dveří wellness center v těchto lázních. Kromě blahodárných účinků vlastního koupání v mořské vodě bylo od samého počátku zdůrazňováno léčivé působení zdejšího přímořského klimatu, ovlivněného především bezprostřední blízkostí zalesněného pohoří Učka, které zejména v mimosezónních měsících chrání Opatiji před vnitrozemských studenými větry a v létě zmírňuje nepříjemná vedra.

Prvenství v opatijských zařízeních pro zdravotní turistiku má „Thalassotherapia Opatija“, tedy ústav pro talasoterapii, tj. léčbu koupelemi v mořské vodě a působením přímořského podnebí. Dnes se toto zařízení s více než padesátiletou tradicí jmenuje Speciální nemocnice pro rehabilitaci nemocí srdce, plic a revmatizmu a kromě původní talasoterapie aplikuje veškeré moderní metody léčby, prevence a rehabilitace uvedených chorob. Je to jedno z předních chorvatských středisek pro kardiologickou rehabilitace vůbec. I toto zdravotnické zařízení má připraveno na březen speciální program.

ČTĚTĚ:   Tipy na cestu do Chorvatska s dětmi

Od samého začátku navštěvovali Opatiji rekonvalescenti po těžkých nemocech dýchacích orgánů a srdce, a to především na jaře a na podzim. Samozřejmě to až do poloviny 20. století byli návštěvníci z řad tehdejší rakousko-uherské smetánky, která si pobyt v těchto mondénních lázních mohla dovolit.

Měsíc otevřených wellness center doprovází i bohatá nabídka kulturních i zábavních programů. Vždyť Opatija má již do dob svého založení bohatou tradici kultury, především v oblasti hudby všech žánrů.

Opatija ChorvatskoK měsíci otevřených dveří se jako obvykle i letos připojila Chráněná krajinná oblast Učka (Park prirode Učka). Její správa opět připravila vycházky jedinečnými lesy tohoto malebného horského pásma s odborným výkladem v několika cizích jazycích.

A jeden z nejkrásnějších přírodních programů nabízí oblíbená přímořská vycházková cesta podél moře z Voloska přes Opatiji do Lovranu – proslulá opatijská „Lungomare“. Absolvování této jedinečné vycházkové trasy dlouhé 12 km je samo o sobě tou pravou wellness aktivitou.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska