Město Rab


ubytování Chorvatsko

Město Rab je správním střediskem stejnojmenného ostrova. Ostrov Rab je součástí Kvarnerského souostroví a je právem považován za jeden z nejhezčích ostrovů v Jaderském moři vůbec. Jeho kopcovitý povrch je porostlý makchií a duby, pobřeží je členité s mnoha zálivy a zátokami a celý ostrov má mimořádně zdravé klima prosycené mořskou solí.

Na jihovýchodní straně ostrova bylo na jednom z úzkých výběžků pevniny do moře ve středověku postaveno i malebné město Rab. Jeho největší rozkvět nastal v 11.-15. století. Slibný vývoj byl však přerušen násilným panováním Benátčanů a úplný úpadek a vylidnění přinesla epidemie v letech 1449-1456. Oživení přinesl až začátek 20. st. Město získalo statut lázní a Rab začal získávat pověst příjemného letoviska a klimatických lázní.rab1

Panoramatu města dominují čtyři zvonice, které stojí jako stráže na okraji strmého svahu prudce spadajícího do vod zátoky. Městem se pak klikatí úzké uličky, které patří jsou vyhrazeny pouze chodcům. Právě při pěších procházkách lze nejlépe poznat místní památky a nasát atmosféru středověku. Prohlídku lze začít na náměstí, kde je fontána se sochami legendárních postav Kalifronta a Draga. Z náměstí jděte vzhůru k paláci Dominisů a dále až na vrchol ke kostelu sv. Kryštofa. Směrem na jih se dostanete k ruinám kostela sv. Ivana, jehož počátky se datují do 7. st. Dalšími pamětihodnostmi města Rab jsou Námořní brána, gotická kaple, kostel, zvonice ze 12. st., románská trojlodní bazilika, dóm s věží vysokou 26 m a další historicky cenné objekty. Pokud zatoužíte po klidu, můžete se projít parkem Komrčar podél pobřeží směrem k františkánskému klášteru Svaté Eufemie.

Místem pro rekreaci a skvělou dovolenou je středisko Suha Punta v lese u moře, kde se můžete ubytovat v řadových bungalovech s apartmány. K dispozici jsou zde dvě restaurace, kavárna, přístav pro čluny, taneční terasa a další vybavení.

ČTĚTĚ:   Co nabízí městečko Zaton u Zadaru


ubytování Rab
Levné apartmány na RabuOhodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Chorvatsko