Mobilhome Chorvatsko versus apartmán?


ubytování Chorvatsko

Mobilhome patří mezi nové možnosti komfortního bydlení po celý rok. Proti klasickému domu či vilce má výhody a samozřejmě nevýhody. Největšími výhodami jsou nízká pořizovací cena, jednoduchost s přípravou, a to využívají podnikatelé i v Chorvatsku. Mobilhome proto najdeme na mnoha místech a můžeme se také přesvědčit, že jde v případě těch novějších i o vkusné stavby, které neruší ráz krajiny a nabízejí tak pěkné bydlení. Většinou jsou umístěny v příjemném prostředí se stromy, které vrhají stín, ale kde je možnost děti pusti ven bez strachu, že je přejede někde automobil.

Mobilní domky mohou mít i dobré vybavení, zejména elektrickou přípojkou, většinou jsou také klimatizované, jsou zde podle počtu plánovaných osob ložnice, denní místnost s kuchyňským koutem a s patřičným vybavením. Bývá zde i myčka na nádobí, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba apod. V domku je televize a samozřejmě sociální zařízení. Obvykle také mobilní domky mají zastřešenou terasu se zahradním nábytkem, a proto s pěkným posezením. Je si ale potřeba předem zjisti vybavení, protože zařízené se může různit, někdy například si je nutno dovézt ložní prádlo, jindy je již ve výbavě domku. Nedostatkem bývají stísněnější prostory, které ale vyrovná prostor mimo domek.

mobilehome chorvatskoMobilhomy jsou předem určeny pro určitý počet osob, od dvou do šesti míst. Případný větší počet je opak pro zmenšené prostory na závadu kvality pobytu, je pak lepší si objednat dva nebo více mobilhomů.

Apartmány jsou zařízené byty, kde člověk může prožít dovolenou v podmínkách, které se blíží jeho normálnímu bydlení, někdy je mohou ale i převyšovat. Hlavním rozdílem apartmánu proti mobilhome je jeho velikost, tedy větší rozměry jednotlivých místností a mnoha případech i pohodlí apartmánu. Dalším rozdílem je, že apartmány jsou někdy sdruženy v tzv. apartmánový dům.

Výhodou dovolené v apartmánech u moře v Chorvatsku je to, že jsou většinou blíž k moři než mobilhomy, které zkrátka doplatily na to, že bližší a lepší místa byla již obsazena. Neplatí to ale stoprocentně. Některé apartmány jsou v soukromých domcích, kde vedle bydlí i domácí rodina, dochází zde ke sblížení a někdy i k dlouholetému přátelství. Mnozí návštěvníci do Chorvatska tak po léta jezdí na jednu stálou lokalitu. A právě kontakt s majiteli a případná přání či požadavky mohou zvyšovat úroveň ubytování neustále.

U apartmánů platí obdobné pravidlo, že bychom si měli vybírat podle skutečného stavu ubytovávaných osob, ale na druhé straně zde najdeme apartmány až pro osm osob.

cavtat-696643_960_720Ceny u apartmánů i mobilhome Chorvatsko jsou ve velkém rozpětí, od laciných po drahé, ale všeobecně jde říct, že mobilehome vychází trochu dráž. Přeci jen se zde projeví náročnost stavby, větší prostory a trochu lepší podmínky. Průměrná cena v mobilhomu vychází na osobu a noc od 300 do 1.000 Kč a v apartmánech od 250 do 800 Kč s tím, že se započítávají různé druhy stravování – bez stravy, snídaně či polopenze. Oba druhy, jak mobilhomy, tak i apartmány, ale dávají možnost se stravovat soukromě, tedy vařit si v kuchyni, případně v kuchyňském koutu.

Výběr apartmánů i mobilhomů na pobřeží Chorvatsku je velmi bohatý a rozmanitý. Najdeme zde například místa plná společenského i sportovního života, na druhé straně polohy vhodné doslova pro Robinsony. V posledních letech narůstá také počet generačních dovolených, kdy sem jezdí babičky a dědečkové s vnoučaty. Pro ty jsou právě nevhodnější podmínky v mobilhomech, protože starší se dokáží uskromnit a dětem zatím slovo přepych moc neříká. Navíc zde obvykle panuje klidnější prostředí. Obdobně někdy přijíždějí skupinky mladých lidí, kteří chtějí spíše zábavu a sportovní vyžití, než veliké pohodlí.


mobilehome chorvatsko apartmán
Levné apartmány v Chorvatsku bez cestovky

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2016, Kategorie : Magazín