Moře může pomoci nejen při kožních problémech


ubytování Chorvatsko

K moři do Chorvatska se vydáváme z mnoha důvodů. Někdo touží po božském opálení, jiný si chce hlavně odpočinout od okolního dění a další chce udělat hezké prázdniny dětem. Ale jsou tu i tací, kteří dovolenou u moře považují za ozdravnou kůru. S čím nám tedy moře může pomoci?

To, že moře léčí je všem známý fakt. Ale není moře jako moře. Stejně jako léky nebo bylinky mají různé účinky, tak i různá moře pomáhají na různé zdravotní neduhy. Jaké destinace jsou vhodné pro naši kůži a jaké pro dýchací cesty? A jaké další problémy může dovolená u moře vyřešit?

Doktoři dnes nejen doporučují pobyt u moře. Ale věda se také inspirovala a vznikla nová léčba zvaná talasoterapie = léčba mořem. Tato léčba je založena na blahodárných účincích mořské vody, bahna, řas, ale i místnímu specifickému vzduchu.

na pláži v Chorvatsku

Kožní problémy

Jestliže patříte mezi ty nešťastlivce, které trápí psoriáza neboli lupénka, nebo trpíte na ekzémy a další kožní problémy, určitě navštivte tyto destinace.

Mrtvé moře

Izrael a v něm proslulé Mrtvé moře by mělo být jasnou volbou při léčbě psoriázy či jiných kožních problémů. Vysoká koncentrace soli má blahodárné účinky na lidskou kůži. Díky složení minerálů, mikro a makroprvků ve vodě má velmi účinné hojivé a regenerační účinky.

Dalšími výhodami Mrtvého moře je pozitivní vliv na alergie, krevní obraz, látkovou výměnu, vzhled a pružnost pokožky nebo podrážděný nervový systém.

Modrá laguna

Né, není řeč o seriálu. Jedná se o krásné přírodní termální lázně na Islandu. Místní voda zde dosahuje až 39°C a obsahuje mnoho minerálů, oxid křemičitý a síru. Právě lidé trpící lupénkou či ekzémy ocení její léčivé schopnosti.

Jaderské moře

Chorvatsko, jehož břehy z velké části obklopuje Jaderské moře patří k dalším destinacím s léčebnými účinky. Díky vysoké slanosti dochází k regeneraci pokožky a dýchacích cest. Jadranská mořská voda je vhodná pro prevenci ale i léčbu kožních onemocnění jako je lupénka, ekzémy nebo astma či alergie.

ČTĚTĚ:   Řeka Zrmanja - ráj pro raftaře
moře v Chorvatsku

Dýchací problémy

Léčivé účinky pobytu u moře se osvědčily i pacientům s dýchacími problémy. Vdechování mořského aerosolu s obsahem solí zatočí se sennou rýmou ale i s se záněty nosních dutin. I u nás je běžná praxe napařovat či vyplachovat nos slanou vodou.

Baltské moře

Baltské moře je nejméně slané moře ze všech. Naproti tomu ovzduší na pobřeží tohoto moře obsahuje velké množství jódu, což je dobré pro regeneraci sliznic dýchacích cest. Ačkoliv je zde trošku větší zima, toto mikroklima přispěje nejen k léčbě astmatu a jiných dýchacích problémů, ale také pomůže zlepšit cévní a srdeční choroby a posílí imunitu.

Egejské moře

Egejské moře mezi Balkánským poloostrovem, Malou Asií a Krétou je vhodným místem pro léčbu alergií, posílení imunity nebo pro lidi s častými infekcemi právě dýchacích cest.

S čím dalším moře pomůže?

Moře je velmi unikátní a dovolená u něj je spojení příjemného s užitečným. Kdo by nechtěl zažít relax na pláží, plavání v čisté mořské vodě a zároveň udělat něco pro své zdraví?

na pláži v Chorvatsku

Tyto benefity moře dále nabízí:

  • Zdroj vitaminu D – Tento vitamin je nepostradatelný při budování kostí, imunity a fungování kardiovaskulárního systému. Krom toho je důležitý také pro diabetiky a jako prevence proti skleróze.
  • Svaly a klouby – Díky obsahu hořčíku a vápníku v mořském bahně dochází k regeneraci svalů i kloubů, zmírňuje bolesti a svalové napětí.
  • Snižuje tlak – Mořské klima je ideální na žaludeční vředy nebo při léčbě vysokého krevního tlaku a to všechno díky vysokému obsahu soli.
  • Štítná žláza – Selen a jod v mořské vodě přispívá ke správnému fungování štítné žlázy.
  • Celulitida – I když se s ní stydíte do plavek, je to přesně to, co byste měli udělat. Mořská voda otevírá póry a tak dochází k odplavení toxinu a zlepšuje se cirkulace krve. Lymfatický systém se pročistí a nastartuje, což může výrazně snížit vznik pomerančové kůže.
  • Záněty močových cest – Tato převážně ženská nemoc trápí nespočet žen. Neustále se vrací a je bolestivá. Zatímco koupáním v místních rybnících a chlorovaných bazénech se vystavujete riziku, pobyt v moři vám tyto problémy naopak může pomoci zahnat.
  • Ženské problémy – Mořská voda dokáže často pomoci i s chronickými vaginálními potížemi nebo při menopauze.
  • Záněty a infekce – S čím také moře dokáže zatočit jsou infekce a záněty nejen močových cest. Je dobrým pomocníkem i při léčbě plísně na nehtech.
ČTĚTĚ:   Městečko Skradin u Šibeniku

Teď když znáte nezkrotnou a blahodárnou moc moře, není nic jednoduššího než začít balit. Aby léčba byla efektivní je dobré si pobyt prodloužit alespoň na 10 dní. Pro posílení imunity ale stačí i 3 dny.

Tak co, už hledáte tu svou destinaci? Levné apartmány přímo od majitelů bez provize cestovkám můžete nezávazně poptat na www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz/hledej

Moře může pomoci nejen při kožních problémech
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2021, Kategorie : Chorvatsko