Na letiště Split slétají letadla z 74 evropských měst


ubytování Chorvatsko

Na letošní rok 2010 uzavřelo letiště Split rekordní počet smluv s leteckými dopravci z celé Evropy. Splity bude tento rok přímými leteckými linkami spojen s dokonce 74 destinacemi po celé Evropě, což je do teď rekordní počet evropských měst ze kterých budou moci turisté přímo příletět na největší letiště na Jadranu.

Podle dosud potvrzených smluv splitského letiště s leteckými společnostmi pro tento rok bude oproti loňskému roku navíc 12 nových destinací na seznamu přímých letů do Splitu a to jsou Paříž, Řím, Londýn – Stansted, Hannover, Lille, Manchester a Basel.

Kromě těcho, Split bude ještě lépe spojen se Skandinávií protože tři nová severská města budou mít také přímou linku na Jadran. Podle informací z letiště Split očeká se dokonce 33 leteckých společností a 1,53 milionu sedadel v letadlech pro tento rok, což je o sedm procent více než loni.

Takto Split bude pravidelnými leteckými linkami spojen s 46 městy v 19 státech Evropy, zatímco charterovými lety spojí Split s dalšími 28 městy ve 12 státech a třemi vnitrostátními destinacemi. Tutistiké organizace v Dalmácii mají zvlášť radost, že zrovna ty letecké společnosti, které měli na starosti nejvyšší počet cestujících oznámili další navýšení spojů se Splitem v roce 2010.

Například “EasyJet” v tomto roce bude mít šest nových destinací ze Splitu což znamená navýšení o 75%, “Germanwings” pak uvede jednu novou destinaci a zvýší kapacity o 28 procent. “Norwegian Air Shuttle” zvyšuje počet svých příletů dokonce o 80 procent a SAS s jednou novou destinací zvyšuje počet letů o 30 procent.
Místní “Croatia Airlines” zvyšuje počet letů o sedm procen, čímž hned v lednu pracovníci v turistice mají optimistický pohled na letošní turistickou sezónu.

SmartWings  Praha - Split

SmartWings linka Praha - Split

Z České republiky do Splitu léta například nízkonákladový dopravce SmartWings, u kterého můžete koupit zpáteční letenku do Splitu v sezóně (červenec, srpen) za 5150,- Kč.

ČTĚTĚ:   Aquapark Istralandia
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska