Co nabízí městečko Zaton u Zadaru


ubytování Chorvatsko

Pokud se chystáte navštívit kouzelné chorvatské město Zadar, ale raději byste byli ubytovaní někde v jeho blízkosti než přímo v jeho ulicích, máme pro vás jeden tip. Nedaleko Zadaru leží městečko Zaton, které je ideální pro dovolenou v přírodě, kde můžete nasát jedinečnou atmosféru letního Chorvatska a přitom budete jen kousek od veškeré zábavy a kultury, kterou nabízí populární Zadar. Že by se vám to možná zamlouvalo? Pojďte s námi objevit obec Zaton se všemi jejími výhodami.

Kempy, apartmány i hotelové komplexy

Zaton je malé městečko, jehož 1 100 obyvatel se živí především rybolovem a zemědělstvím. Pěstují vinnou révu, zeleninu, ovoce a také chovají ovce. I sem však dorazil turistický ruch, který je ale oproti jiným známějším letoviskům ještě poměrně únosný. Turisté se nechtějí ochudit o příjemnou klidnou atmosféru tohoto města, jehož centrum je plné historie a malebných zákoutí.

A tak není divu, že obyvatelé turistům, kteří zde rádi své peníze nechají, vychází vstříc. V Zatonu je velká nabídka ubytování, která začíná u rodinných apartmánů a končí u hotelového komplexu, který leží necelé 2 kilometry od města. Oblíbený je také přilehlý kemp, jenž je považován za nejlépe vybavený v celém Chorvatsku.

Něco málo z historie

Historie města sahá do 4. století před naším letopočtem, kdy zde sídlil kmen ilyrských Liburnů. Nebudeme vás trápit letopočty, dějiny jsou i na tomto území podobné těm, které se odehrávaly na jiných místech Chorvatska. Vládli zde Římani, město poté zničili Avaři, v 16. století byl Zaton společně s blízkým Ninem vypálen Benátčany a nakonec se jednalo o území zamořené epidemií malárie. Teprve začátkem 20. století se město začalo pomalu ze všech svých životních strastí otřepávat.

Nyní slouží svým obyvatelům i přijíždějícím a spokojeným turistům, jejichž návštěvnost stále stoupá.

ČTĚTĚ:   Medulin – ideální pro astmatiky a lidi s nemocemi plic

Pláž ideální na celodenní pobyt

V Zatonu se nachází 1,5 km dlouhá pláž, kterou tvoří mix oblázků a písku. Stín vytváří borovicový lese, který pláž lemuje. Místo se tak stává příjemným prostředím pro trávení klidně celého dne. Díky tomu, že má pozvolný vstup do moře, je pláž vhodná i pro rodiny s dětmi. Na pláži, která získala vyznamenání Modrou vlajkou, najdete spoustu atrakcí, které vám i vašim dětem pobyt zde zpestří.

Je zde umístěn tobogán a skluzavky i pro nejmenší. Pro dospělé je tu možnost půjčení lodí nebo člunů. Věnovat se tu můžete windsurfingu, k němuž je zde k dispozici půjčovna sportovního vybavení. Stejně tak si zde můžete zapůjčit vybavení pro tenis, plážový volejbal, házenou stolní tenis nebo basketbal.

Denní zábava v ulicích města

Ani pokud nebudete chtít trávit celé dny na pláži, nemusíte si zoufat. Město je přes den rušné, často se zde konají různorodé slavnosti, děti mohou využít hřiště, lunapark nebo se projet na poníkovi. Je zde spousta restaurací i příjemných kaváren.

A co večer?

Večerní Zaton je báječné místo. Přestože se jedná o malé město, s rozsvěcením lamp rozhodně nejde spát. Bary jsou otevřené, restaurace do pozdních hodin podávají čerstvá jídla, najdete zde diskotéku a není problém narazit na otevřenou kavárnu, kde si budete moci na zahrádce vychutnat dobré espresso.

Výlety do okolí

Zaton se nachází 15 kilometrů severozápadně od Zadaru a pouhé 3 kilometry od historického městečka Nin.

Zadar

Zadar představuje moderní metropoli severní Dalmacie a je to ideální výchozí místo pro výlety lodí na blízké i vzdálenější ostrovy. Samo město nabízí ve svých sympatických ulicích spoustu kultury a historických památek, které rozhodně stojí za vidění. Zaposlouchejte se do zvuku Mořských varhan a projděte se třeba po antickém fóru.

ČTĚTĚ:   Slovinsko,Chorvatsko 2009

Oproti tomu Nin je malé městečko, které se však co do historie a kultury vyrovná třeba i zmíněnému Zadaru. Nin je považován za nejstarší chorvatské město a najdete v něm nejmenší katedrálu světa kostel svatého Kříže. Kromě architektonických a historických skvostů je zde ukryt opravdový poklad. Chrámová klenotnice, ve které jsou uloženy světské i církevní skvosty.

 

levné apartmány Zaton
Ubytování v Zatonu

Ohodnoťte

12 Responses to Co nabízí městečko Zaton u Zadaru

 1. Martina Pachlová

  už se tam těším..:-)

 2. Nelka Strelka

  Bola som super voda piesok

 3. Marie Štofková
 4. Monika Vavrincová

  Byli jsme a byla to super dovolena a to mel kluk tehdy 6 mesicu.

 5. Olga Slavíková

  Už se tam těším

 6. Milka Hrubá

  jak já bychá ráda jela!!!

 7. Irena Kubinova

  Skvělá pláž pro malé děti.
  Rodiče ocení super restauraci na pláži :).

 8. Jaroslav Marcin

  Zaton je skvělý , jsou tam i ruzné akce , prostě paráda.Zadar a okolí je nádherné , ostatně téměř jako celé Chorvatsko…

 9. Miltnerova Iva

  Ještě 50 dnů a jsem tam.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2017, Kategorie : Chorvatsko