Náhorní plošiny na ostrově Krk


ubytování Chorvatsko

Velmi pěkná trasa, která se na první pohled může zdát trošku náročná, ale za to poskytuje nevídaný pohled na okolní ostrovy a překrásnou přírodu. Celá trasa je navíc zakončena blízko koupání a výborné rybí restaurace.

Začínáme ve městě Baška, kde na začátku pěší zóny vydáme doprava a pokračujeme ulicí Geistlicha směrem dolů až k pobřežní promenádě. V blízkosti je turistická kancelář, kde si zdarma můžete vzít mapu. Dojdeme na konec pobřežní promenády, kde narazíme na asfaltovou silnici. Před velkým kempem odbočíme doleva podle zelené šipky a následujeme asfaltovou silnici po její vnitřní straně.

item4-rendition-slideshowwidehorizontal-krk-island-croatia-baska-villageProjdeme zatáčku rovně přes most a kolem potoka jdeme stále do vnitrozemí. Kolem cesty by se mělo nacházet několik polí, které nás zavedou, až k silnici po níž jdeme doleva k vesnici Batomalj. U prvních domů, na které narazíme je rozcestí. Zde se dáme doprava a pokračujeme směrem vzhůru po štěrkové cestě. U posledních domů projdeme brankou a pokračujeme v cestě po kamenné brance stále do kopce. Postupně projdeme další brankou až do lesa. Na rozcestí sledujeme ukazatel „Stara Baška“, které je označeno zeleně. Během cesty se můžeme schovat ve stínu pinií, které ovšem za několik stovek metrů mizí a jsme vystavení přímému slunci. Čím výše se budeme nacházet, tím větší a hezčí bude výhled po celém okolí.

Na kraji planiny se můžete kochat překrásnou přírodu a těšit se příjemné rovinky, která nás čeká na další cestě. Za brankou, kterou potkáme na cestě, nás čeká mírné stoupání, které však za pár metrů mizí. Před námi by měli být vidět ostrovy Mali Lošinj a Cres. Po pravé straně si můžete udělat malou zacházku a pokračovat podle ukazatele k blízkému Veli Hlam. Pokračujeme podél propasti až směrem k cestě, která nás zavede k moři. Procházíme skrze branku a vidíme první domy. Po asfaltové silnici sejdeme k hlavní silnici až k zátoce Stara Baška. Zde se nachází překrásná pláž a možnost občerstvení. Vracíme se tou samou cestou zpět nebo se vydáme podle červeného ukazatele směrem na „Batomalj“ .

ČTĚTĚ:   Navštivte botanické zahrady v Chorvatsku 2


ubytování Krk
Levné apartmány na ostrově KrkOhodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Magazín