Nákup nemovitosti v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Přáli jste si mít vlastní apartmán v Chorvatsku a strávit tam pár měsíců v roce? Některé zaměstnanecké poměry či práce na volné noze již dnes nabízí možnost pracovat odkudkoliv, takže strávit delší dobu v Chorvatsku ve vlastním je určitě zajímavá možnost.

Samozřejmě nákup nemovitosti v Chorvatsku můžete plánovat i kvůli dalšímu pronájmu apartmánů a výdělku i tímto způsobem. Mnoho Českých a Slovenských firem i jednotlivců si koupilo či kupuje nemovitosti v Chorvatsku ať už z důvodu osobního nebo právě pro výdělek z pronájmu.

Jedná se o ten nezapomenutelný zážitek když vyjdete ven z baráku a nadechnete se čerstvé vůně moře a borovic…to se vám v Čechách prostě nestane, nehledě na příjemnější klimatické podmínky po celý rok, blízkost slovanského jazyka, blízkost samotného Chorvatska kdy se dopravíte v případě nutnosti kdykoliv zpět do Čech v průběhu několika hodin či podobné materiální zázemí a ceny.

Od vstupu Chorvatska do Evropské unie platí, že v Chorvatsku si může kterýkoliv občan EU nakoupit nemovitost v Chorvatsku úplně stejně jako občan Chorvatska, takže platí pro všechny stejná práva. Nemovitosti v Chorvatsku může kupovat jak fyzická tak i česká právnická osoba (firma).

Pokud se rozhodnete koupit si nějakou nemovitost v Chorvatsku, tak si jí můžete buď najít sami a nebo s pomocí realitní kanceláře které si pak berou provizi a to většinou 2% od kupujícího a 2% od prodávajícího. Dále pak zaplatíte státu 5% daň z převodu nemovitosti.

Pokud se rozhodnete ke koupi jednoho z apartmánů v domě s více apartmány pak vězte, že toto vlastnictví nemá žádné vlastnické povinnosti vůči ostatním vlastníkům jednotek ve stejném domě. V Chorvatsku neexistuje zákonná povinnost zřízení společenství vlastníků jednotek. Starost o bytový dům a pozemek k němu patřící je tedy pouze na vůli a dohodě vlastníků všech bytových jednotek.

ČTĚTĚ:   Praktické tipy na cestu I.

Jestli pořizujete nemovitost v Chorvatsku za účelem dalšího pronájmu tak buď už bude vedena jako apartmány a původní majitel už bude mít veškerá povolení k pronájmu nebo budete muset provést kategorizaci. Do měsíce po vaší žádosti přijede kontrola, která projde nemovitost a podle parametrů určí počet hvězdiček a zajistí licenci k pronájmu. Poté už jen budete platit státu daň – roční paušál za lůžko ve výší 300 Kun a v podobné výši to samé regionálnímu úřadu pro turismus. Další náklady pak tvoří voda, elektřina, odvoz odpadu, komunální služby apod. Díky podnebí a poměrně krátkým obdobím chladnějších dnů jsou nejčastějším řešením vytápění elektrické přímotopy, krby či klimatizace. Cena elektřiny se pohybuje kolem 1,04 Kun/1kW , cena vody 10 – 15 Kun/m3 a odvoz odpadu zhruba 600-1000 Kun/rok v závislosti na místě a komunální služby (osvětlení města, úklid, údržba) se platí v každé obci jinak a stojí cca 0,5 Kn/m2/měs.

Pro zajímavost představíme nemovitost na prodej v Chorvatsku, kterou si případně můžete i vy koupit:
A2A1
Půldomek se zahrádkou a dalším samostatným apartmánem ve městě Medulin, Chorvatsko.
Takže například v menším apartmánu můžete celý rok pobývat a větší půldomek můžete pronajímat. Tato nemovitost se nachází v centru města Medulin (Istrie), vzdálená od moře cca 900m (příjemných 10 minut chůze), poskytuje klid a ubytování pro 4-6 osob v domku a pro další 2 osoby v samostatném apartmánu. Cena této nemovitosti je 140.000 Eur což vychází na zhruba 3.800.000 Kč.
Pokud byste měli zájem o tuto nemovitost v Chorvatsku klidně můžete kontaktovat přímo majitele (mluví česky) na tel.: +420 603 703 938 a více fotek najdete na www.medulin.cz
C3A3C6A4Nákup nemovitosti v Chorvatsku
5 (100%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2015, Kategorie : Chorvatsko, Magazín