Národní park Krka otevírá novou sezónu


ubytování Chorvatsko

Podle tradice o Velikonocích začíná turistická sezóna v chorvatském národním parku Krka, který se nachází v centrální Dalmácii. Také první víkend v dubnu se všechny atrakce a nabídky v tomto parku otevřou prvním hostům .

Už několik let za sebou Národní park Krka navštíví ročně mezi 630.000 a 670.000 hosty. – „Věříme, že i v této sezóně se budeme pohybovat v tomto rámci. Plánujeme,  že parkem během tohoto roku projde kolem 650.000 turistů“ − řekl Željko Bulat, ředitel NP Krka.

Národní park KRKA Chorvatsko

Národní park KRKA Chorvatsko

Vedení národního parku se pokouší ulehčit hlavní atrakci parku − vodopádům, které se v červenci a srpnu dusí pod tisící návštěvníky denně.

− Je jasné, že v národním parku je spousta atraktivních věcí, které se dají prezentovat hostům i kromě hlavní atrakce „Skradinski buk“  (Skradinské vodopády), které jsou bezpochyby atrakcí číslo jedna, takže investujeme hodně do lokalit v horní části řeky Krka.

V tomto roce je kvůli tomu v plánu na Rošském vodopádu rekonstrukce starého mostu a cesty přes Krku, což byla priorita. Také se zde vybudují nová parkoviště pro návštěvníky tohoto vodopádu, ale také započne stavba rozhledny pod Laškovicou.

Novinkou v nabídce jsou archeologická a etnografická sbírka ve dvou obnovených budovách v prostoru Puljana, na horní Krce. Také se otevře nová část národního parku Krka ve městě Drniš. Investuje se také do lokality římského amfiteátru Burnum kde byl rekonstruován severní vchod a recepce.

Pokud jste si po přečtení předchozích řádků řekli, že je to to pravé pro vaši dovolenou, zbývá už jen najít levné ubytování v Chorvatsku poblíž.

Investice vedení NP nejsou samozřejmě pouze v horním toku řeky Krka ale také na zvýšení kvality nabídek v části Skradinských vodopádů.

− Nejdůležitější novinkou je ukončení rekonstrukce hydroelektrárny Jaruga,  která byla postavena roku 1894 a je nejstarší na tomto území a teď už i přístupná turistům.

ČTĚTĚ:   Dálniční známky a mýtné při cestě k Jadranu

Upraveno bylo 800 metrů existující pěší cesty,  která byla do teď hodně často zaplavována. Také bude částečně rekonstruována i cesta od města Lozovac do Skradinského buku (vodopádů) kudy přijíždí většina návštěvníků.

− Největší investicí je pak budování zcela nového vstupu a informativního centra pro turisty při vchodu z města Lozovac, které bude hotové ale až za dva roky. V současnosti ještě probíhá jednání o koupi nové lodě pro výlety ze Skradinských vodopádů směrem k Visovcu a Roškom slapu (Rošký vodopád).

Vstupné do Chorvatských parků

Národní park Krka otevírá novou sezónu
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko