Nástrahy cesty do Chorvatska se psem


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je zemí zaslíbenou pro spoustu českých turistů. Každoročně se převážně v létě jadranské pobřeží zaplní množstvím turistů, v kempech a na plážích slyšíte češtinu pomalu jako u českých rybníků. V posledních letech u nás roste počet lidí, kteří chovají psa. Někteří z nich si odpírají dovolenou v zahraničí kvůli svému miláčkovi, kterého třeba nemají kam dát.

Přitom by s ním rádi trávili i čas dovolené. A přitom je to celkem jednoduché, jelikož stačí splnit některé požadavky EU platné pro cestování se zvířaty. Tato pravidla platí v EU již od r. 2004 a od r. 2010 je přijalo i Chorvatsko. V praxi to znamená, že nemusíte mít veterinární prohlídku ani potvrzení veterinární správy. Povinností je pouze čipování, nebo čitelné a oficiální tetování. U psů starších tří měsíců je povinný Europas a v něm evidované očkování proti vzteklině.

929095_845654_dog_travelPokud cestujete vlastním osobním vozidlem, je dobré držet se některých rad. Především musí být pejsek připoutaný, nebo za mříží či v kleci. Už jen z tohoto hlediska se nedoporučuje brát sebou na cestu mladého, ještě nedostatečně vychovaného pejska. Zásadou prostě je, že pes nesmí v žádném případě rozptylovat či přímo ohrožovat řidiče.

Jelikož je cesta do Chorvatska dlouhá i pro lidi, stejně tak trpí i psi. Proto jim musíte dopřát pravidelné vyvenčení, protažení a napití. Vodu musíte mít sebou, neboť na některých odpočívadlech byste ji těžko hledali. Nikdy nenechte svého pejska v uzavřeném autě nebo na přímém sluníčku. Mohlo by snadno dojít k jeho přehřátí a třeba i ke kolapsu.

Až budete konečně na místě a půjdete se vykoupat do moře, musíte dávat bedlivý pozor na bezpečnost psa, ale i všech lidí v okolí. Velkým nebezpečím pro pejsky jsou mořští ježci, kteří dokážou způsobit zranění psa, které se velmi nesnadno řeší. Ovšem například pití slané vody může být psům prospěšné pro projímavé a čistící účinky. Hlavní zásadou na cestě se psem do Chorvatska i při vlastním pobytu je, aby váš pes nikoho neobtěžoval.

ČTĚTĚ:   Kornati pro turisty
Nástrahy cesty do Chorvatska se psem
5 (100%) 4 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín